Ancotrans neemt Rien Boom over

Nieuws
05-10-2022 | Door Iep van der Meer

Het van origine Deense Anders Nielsen & Co/Ancotrans heeft per 3 oktober containervervoerder Rien Boom overgenomen. Ancotrans was al sinds 2018 actief in Nederland, en heeft daarnaast vestigingen in Denemarken, Zweden en Duitsland.

Ancotrans is, net als Rien Boom een familiebedrijf. Het werd in 1882 in Kopenhagen opgericht en is al sinds de jaren zestig actief in het containertransport. Met 750 eigen trucks is Ancotrans een speler van betekenis.

Ancotrans was al een tijdje op zoek naar een Nederlandse overname kandidaat. Met Transport Rien Boom in Schelluinen werd een familiebedrijf gevonden dat de zelfde geschiedenis en waarden deelt als Ancotrans.

Rien Boom heeft ongeveer veertig trekkende eenheden, en daarnaast een vloot van containerchassis, deels met gensets. Verder rijden er een aantal vaste charters voor het bedrijf. Samen met Rien Boom omvat het wagenpark van Ancotrans nu zo’n 100 trekkende eenheden in Nederland.

De hoofdvestiging van Ancotrans verhuist van Moerdijk naar Schelluinen waar Rien Boom een eigen terrein met werkplaats en kantoren heeft. Transport Rien Boom werd in 1975 opgericht door Rien Boom. Sinds 1999 hebben Martin en Marja het bedrijf overgenomen van de familie, waarna het uitgroeide tot de huidige omvang. Alle personeel gaat mee naar Ancotrans.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
14-05-2026
1000078188

Dick Fijn zingt over het meisje dat op hem wacht

De 17-jarige Dick Fijn uit ’t Loo bij Oldebroek heeft een nieuwe truckersplaat uit. Met De vrouw en het…
Nieuws
14-05-2026
IMG20250828125102

Groente & Fruitcentrale zoekt vrijwillige chauffeurs

De Groente & Fruitbrigade voor voedselbanken is onderdeel van Voedselbanken Nederland. Voor het…
Nieuws
13-05-2026
BIGtruck Tol Scania 1 (960 x 720)

De nieuwe Scania van L.A.W. Tol is super

Ook de nieuwste Scania van L.A.W. Tol ziet er weer gelikt uit
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.