België gaat botsabsorbers op afstand besturen

Nieuws
31-01-2025 | Door Maarten van der Westen

Sinds presentator Tom Waes zijn Porsche plat reed tegen een botsabsorber staat de veiligheid van wegwerkers in België volop in de aandacht. Minister Petra de Sutter presenteert nu een plan om botsabsorbers op afstand bestuurbaar te maken, met Nederlandse hulp.

Bestuurders van botsabsorbers lopen tijdens hun werk veel risico. Hun voertuigen moeten wegwerkers beschermen tegen ongevallen, maar hiervoor zitten zij eerste rang als het fout gaat. Dat moet anders, vinden ze in België. De minister van Overheidsbedrijven en Ambtenarenzaken Petra de Sutter presenteert daarom een plan voor ‘telegeleide botsabsorbeerders’. Door de voertuigen op afstand bestuurbaar te maken, is er geen chauffeur meer nodig die risico loopt. De botsabsorbers worden bestuurd vanuit een centrale controleruimte.

Het project is onderdeel van een plan waar 11 miljoen Euro mee gemoeid is. Verschillende partners werken hierbij samen: onder andere telecomaanbieder Orange, Fero Group en het Nederlandse V-Tron gaan samen aan de slag onder de naam CARE: Crash Absorber for Remote-operated Equipment. Als eerste zal getest worden op afgesloten terreinen. Vanaf 2026 zullen de eerste exemplaren van de op afstand bedienbare botsabsorbers op de Belgische snelwegen worden getest.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
21-04-2026
TRBA-Tramotrans_2 (960 x 640)

Mag ik 35 keer een Scania R770 alstublieft?

Met de opvallende actie wil TRBA-Tramotrans nieuwe chauffeurs trekken
Nieuws
17-02-2026
BIGtruck Domien Stubbe 3 (960 x 640)

Dromen komen uit voor Domien Stubbe

Uiteindelijk eindigt Domien Stubbe toch als eigenrijder achter het stuur van zijn eigen Scania.
Nieuws
11-02-2026
BIGtruck controle België 1 (960 x 639)

Veel mis tijdens grote controle in België

In tegenstelling tot de Nederlandse politie weet men in België wel wat belangrijk is om te controleren.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.