Belgische kilometerheffing alweer duurder

Nieuws
16-06-2017 | Door Tim de Jong

Iets meer dan een jaar verplicht België vrachtwagens tot het betalen van tol. De tarieven gaan omhoog en enkele wegen in Wallonië worden tolplichtig.

Het was een chaos bij de invoering, we herinneren ons smeekbedes van TLN om de boel op orde te krijgen. Mar gezegd moet worden dat na veel gedoe de Belgische kilometerheffing wel redelijk tot goed functioneerde. Vervolgens kwam er ineens een douceurtje voor de nationale transportsector van onze zuiderburen van honderd miljoen euro. Oftewel het geld stroomt binnen er moet toch iemand profiteren. Hoe dan ook, de prijzen stijgen, wat wij op het eerste gezicht kunnen zien, met een halve cent per kilometer. Dat telt razendsnel door natuurlijk.

 

Intussen zien we nog weinig verbetering van het notoir slechte Belgische wegennet. Een ingrijpende verbouwing van het wegennet rond Antwerpen laat nog op zich wachten. Hoe dan ook, neem contact op met je opdrachtgever, de tolverhoging gaat op 1 juli al in.  

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
17-02-2026
BIGtruck Domien Stubbe 3 (960 x 640)

Dromen komen uit voor Domien Stubbe

Uiteindelijk eindigt Domien Stubbe toch als eigenrijder achter het stuur van zijn eigen Scania.
Nieuws
11-02-2026
BIGtruck controle België 1 (960 x 639)

Veel mis tijdens grote controle in België

In tegenstelling tot de Nederlandse politie weet men in België wel wat belangrijk is om te controleren.
Nieuws
03-02-2026
BIGtruck Doms Scania 3 (960 x 862)

Met een biertje op pad met nieuwe Scania

Met de nieuwe Scania van Transport Doms wordt vooral bier vervoerd.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.