Britten bewijzen: handhaven helpt

Nieuws
10-04-2018 | Door Tim de Jong

De Britse inspectie meldt dat het aantal fraudegevallen met tachografen en het aantal overtredingen van rij- en rusttijden dalende is, sinds de instantie intensiever is gaan controleren. In de periode 2016-2017 zegt de Britse inspectie zo'n 90.000 chauffeurs te hebben gecontroleerd. Hoeveel dit meer is dan voorheen meldt het bericht niet.

Maar opvallend is dat intensiever controleren ertoe leidt da er een lager percentage overtreders is vastgesteld. Toen de Britse inspectie de controles begon te intensiveren, was 7,3% van de gecontroleerde chauffeurs in de fout. Nu is dat percentage afgenomen tot 5,1%. De Britten zijn niet beroerd om uit te splitsen hoe de buitenlanders het doen. Eigenlijk iets slechter, van de gecontroleerde buitenlandse chauffeurs op de Britse wegen is 5,9% in de fout gegaan.

De Britten zijn er kien op, om oververmoeidheid zoveel mogelijk te voorkomen. Ze stellen dat dodelijke ongevallen met trucks twee keer zo vaak voor komen als met auto's. De inspecteurs vinden de cijfers van het aantal overtredingen mede daarom nog steeds veel te hoog. Om die reden wordt sinds begin maart met een strenger boetesysteem gewerkt, waarbij je maximaal 300 pond kwijt bent.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
12-06-2025
2c8be9cb-18f3-4cea-adb8-14ee67abfe65

Eerste dag TKD in Sint Oedenrode

Vandaag was de eerste dag van de TKD, Nederlands grootste beurs voor grondverzetmachines en bouwtransport.
Nieuws
12-06-2025
Jensen1 (960 x 640)

Eerste Deense Scania S770 Longliner voor J. Jensen

J. Jensen Transport wilde iets bijzonders. Dat is gelukt met deze Scania 770S Longline met Hollywood…
Nieuws
11-06-2025
DAF XG+ Luca Di Marco (2)

DAF XG+ voor Luca Di Marco

De DAF XG+ werd opgebouwd door Vlastuin Truckopbouw en het resultaat mag gezien worden!
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.