Nieuws
09-09-2025 | Door Maarten van der Westen

In een zeiknat Brabant mochten journalisten vandaag kennismaken met de nieuwe generatie elektrische DAF vrachtwagens. De productie van de DAF XB, XD en XF Electric start binnenkort echt.

Afgelopen maanden vonden al enkele exemplaren van de DAF Electric hun weg naar verschillende transportbedrijven. Het betrof hier echter preproductie-exemplaren, die ook bedoeld waren voor de allerlaatste tests. Nu echter heeft DAF de XB, XD en XF Electric officieel aan de pers voorgesteld. We mochten op pad met de elektrische vrachtwagens in verschillende configuraties, van vuilniswagen tot koelwagen en van trekker-oplegger tot portaalwagen.

DAF zet nadrukkelijk niet in op lange afstand en begint bij de kleinere modellen. De XB, XD en XF zijn als elektrisch model verkrijgbaar. Hierbij heeft de klant de keuze uit verschillende vermogens en accusamenstellingen. Niet alleen het aantal accu’s kan verschillen, maar ook de locatie ervan aan het chassis.

De presentatie van de elektrische modellen werd al lang verwacht. DAF is een van de laatste fabrikanten die start met de productie. Volgens het merk wilde men zeker weten dat er een goed product op de weg kwam. Met name de ontwikkeling van de versnellingsbak had veel voeten in de aarde. Het resultaat is er echter naar: de DAF’s schakelen ongemerkt, wat een comfort oplevert dat we bij andere merken nog niet vaak hebben ervaren.

Uiteraard volgt een uitgebreide rij-impressie van de modellen van DAF Electric in de volgende editie van ons gratis BIGtruck Online Magazine.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
08-10-2026
Broekhuis DAF autotransporter 1 (960 x 640)

Broekhuis neemt af-fabriek autotransporter van DAF in gebruik

Sinds vorig jaar kunnen klanten bij DAF een complete autotransporter bestellen. Broekhuis…
Nieuws
08-10-2026
BIGtruck Drifterstyle DAF 3

DAF Drifterstyle van Verspui Trucks

Verspui Trucks bouwde een DAF XG+ 530 op in Drifterstyle, geïnspireerd op een bedrijf in Noord-Ierland
Nieuws
06-10-2026
Volvo electric nextgen (1)

ING: bedrijven minder merkentrouw bij elektrische vrachtwagens

Bij elektrische vrachtwagens kijken transportbedrijven meer naar actieradius en beschikbaarheid…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.