Dakar 2016: De Rooy gaat gewoon

Nieuws
25-09-2015 | Door Iep van der Meer

Enige tijd geleden was er wat ophef over opmerkingen vanuit Team De Rooy. Met name Gerard de Rooy zou niet mee willen naar Latijns Amerika omdat de route hem niet aan stond. Ik snap dat helemaal, want zonder zand geen echte Dakar rally. Zijn kritiek op de route en zijn dreiging met het niet starten zag ik toen al als niks anders dan het opvoeren van wat politieke druk op de organiserende ASO. Natuurlijk moet er zand in de rally, hoe meer hoe liever maar dat bepaalt uiteindelijk de organisatie. Toegezegd is nu dat er wel degelijk gekeken gaat worden naar het parcours. Verder zal de organisatie er alles aan doen om het door Gerard zo gevreesde 'treintje rijden in het stof' te voorkomen.

 

Eind van het verhaal is dan ook dat Team De Rooy keurig met drie rallytrucks afreist naar Latijns Amerika. Die keuze hadden de sponsors van Team De Rooy namelijk al lang gemaakt, en net als in iedere sport is het heel simpel, wie betaalt bepaalt!

 

Team De Rooy gaat binnenkort testen met de nieuwe trucks in Marokko en naar verluid zouden er nu twee, en misschien zelfs drie neusjes mee gaan doen. Ik ben benieuwd!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-05-2025
VanOpdorp_Elektrische_20truck_9 (960 x 640)

Van Opdorp kiest Scania 40R

Van Opdorp zet de elektrische Scania vooral in voor korte ritjes.
Nieuws
20-05-2025
Scania Super 11 engine (3)

Scania komt met de Super 11 motor

Opvallend nieuws van Scania, namelijk een nieuwe dieselmotor! Het merk zei ooit dat de 13 liter Super motor de laatste…
Nieuws
19-05-2025
Nadort16-1400

Veel truckgeschiedenis op eeuwfeest D.G. v.d. Nadort

Binnen en buiten 
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.