Nieuws
27-12-2021 | Door Iep van der Meer

De Dakar koorts steekt de kop weer op. De trucks waren al gearriveerd in Saoudi Arabië en nu zijn ook de teamleden onderweg naar de grote zandbak. Na de nodige keuringen en heel veel Covid testjes zal de rally op nieuwjaarsdag van start gaan. 

Voor wat betreft de kop van het klassement vecht Kamaz ook dit jaar met vier trucks, waaronder minstens twee van het nieuwe model met een Mercedes Actros cabine. Ook Team de Rooy zet vier trucks in dit jaar met onder andere vader en zoon Van den Brink achter het stuur. De andere twee Iveco Powerstar trucks worden bestuurd door Janus van Kasteren en Vick Versteijnen die op het laatste moment invalt voor Hans Stacey.

Het Riwald Rallyteam komt met twee moderne Renault Rallytrucks aan de start. Gert Huzink rijdt met de hybride truck, terwijl Pascal de Baar met een identieke truck rijdt, maar dan zonder die elektrische power. Andere Nederlandse deelnemers in de trucks zijn dit jaar Kees Koolen, Richard de Groot, Maurik van den Heuvel, William de Groot, Ben van de Laar en Gerrit Zuurmond.  

Klassieke voertuigen

In totaal verschijnen er op 1 januari 150 motoren en quads, 57 auto's, 66 lichtgewicht voertuigen en 53 trucks aan de start. Daarnaast is er een Classic competitie waarin oude Dakar voertuigen aan de start verschijnen. Daarin rijden maar liefst 127 auto's en 20 trucks, waaronder de beroemde DAF van de Rooy met twee cabines en twee motoren. 

De service van deze truck wordt ook in stijl uitgevoerd, namelijk met een prachtige DAF 2800 6x6 met afzetsysteem. Ook JB Trading zet een fraaie klassieker in, namelijk een DAF 3600 4x4. Nu maar hopen dat we op tv ook wat terug zien van deze klassieke trucks!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
05-08-2026
08-TT1 schuin voor zand (960 x 640)

De mooiste DAF klassiekers van LEGO

Nanko Klein Paste bouwde de mooiste klassieke vrachtwagens van LEGO, waaronder de DAF 95 TwinTurbo X1
Nieuws
06-01-2026
BIGtruck Mitchel van den Brink

Dakar: Mitchel bouwt voorsprong op

Mitchel van den Brink heeft in de derde etappe goede zaken gedaan. Hij zag zijn voorsprong in het klassement oplopen…
Nieuws
25-11-2025
BIGtruck 001-Iveco-Dakar-Truck-Leeuw-Rallysport (960 x 640)

Een van de jongste deelnemers ooit rijdt Dakar met Iveco

Marnix Leeuw, slechts 20 jaar oud, rijdt de Dakar Rally met een Iveco
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.