DHL gaat autonoom rijden met Volvo

Nieuws
13-12-2024 | Door Maarten van der Westen

In de Verenigde Staten zet pakketbezorger DHL een autonoom rijdende Volvo in. De vrachtwagen is een samenwerking tussen Volvo en Aurora. Hij gaat rijden op twee routes in Texas.

De autonome Volvo VNL is een compleet productierijp exemplaar, dat ontwikkeld werd met technologiebedrijf Aurora. Volvo gelooft heilig in autonoom rijdende vrachtwagens, die ingezet kunnen worden op de lange afstand. Het heeft hiervoor het bedrijf Volvo Autonomous Solutions (VAS) opgericht.

Nu gaat DHL deze vrachtwagen inzetten op twee trajecten in Texas. Deze Amerikaanse staat leent zich door zijn lange afstanden goed voor autonoom rijden. Daarnaast wil Texas door dit soort proeven toe te staan kunnen opboksen tegen het progressieve Californië. De Volvo gaat voor DHL rijden tussen disitributiecentra in Dallas en Houston en tussen Fort Worth en El Paso. Tijdens de ritten moet er nog wel een chauffeur in de vrachtwagen aanwezig zijn, die waar nodig kan ingrijpen.

Chauffeurstekort

“Autonoom rijden is de mogelijkheid om de digitale transformatie in de logistieke sector te versnellen door betrouwbaar transport op de lange afstand te leveren”, stelt Jim Monkmeyer, President of Transportation van DHL Supply Chain North America. “Dankzij onze lange relatie met Volvo konden hun autonome transportoplossingen afgestemd worden op onze 24/7 operatie. Volvo’s reputatie in veiligheid en hun innovatie maken Volvo de ideale partner in onze reis naar efficiëntie en het verhogen van de toegevoegde waarde voor onze klanten.”

De Volvo VNL is uitgerust met sensoren, camera’s, radar en lidar. De vrachtwagen is voorzien van meerdere veiligheidssystemen, die ingrijpen als er iets uit zou vallen. Om te voorkomen dat het operationele proces verstoord wordt, hebben Volvo-dealers in de omgeving training gehad om problemen meteen te kunnen verhelpen. DHL ziet autonome vrachtwagens als oplossing voor het grote chauffeurstekort. Door de lange stukken snelweg autonoom uit te voeren, kunnen chauffeurs het interessantere en moeilijkere regionale werk uitvoeren.
 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
06-05-2026
WattEVs-Tesla-Semi-at-the-Port-of-Long-Beach-charging-depot (960 x 534)

WattEV bestelt 370 Tesla Semi’s

De order bij Tesla maakt WattEV het bedrijf met de meeste elektrische vrachtwagens in Amerika
Nieuws
05-05-2026
Vliegtuig raakt truck 4 (960 x 741)

Landend vliegtuig raakt rijdende vrachtwagen

Een Boeing van United Airlines raakte een vrachtwagen op de snelweg in New Jersey
Nieuws
22-04-2026
EuroNCAP 0426 4 (960 x 638)

Scania verslaat Volvo bij EuroNCAP veiligheidstest

De resultaten van de veiligheidstests van EuroNCAP lagen erg dicht bij elkaar
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.