Hybride Scania’s voor Van Rooyen Logistiek

Nieuws
06-04-2023 | Door Tim de Jong

Van Rooijen Logistiek voegt twee Scania R360 4x2 trekkers met hybride-elektrische aandrijving aan het wagenpark toe. De transporteur, met 225 trekkende eenheden geen onbekende op de Nederlandse wegen, zet hiermee de volgende stap in verduurzaming. “We verwachten met deze voertuigen een brandstofbesparing van 20 tot 25 procent te kunnen realiseren,” verklaart technisch directeur Iwan van de Geer.

De Scania HEV trekkers worden hoofdzakelijk ingezet voor het vervoeren van ‘fast moving consumer goods’ met citytrailers door heel Nederland. Dit is voor Van Rooijen Logistiek de eerste ervaring met hybride trucks. “We zien dit als een tussenstap naar volledig elektrisch aangedreven voertuigen totdat die techniek de kinderschoenen is ontgroeid,” aldus Van de Geer.

Om tot een keuze te komen vergeleek hij meerdere opties en merken. Uiteindelijk werd er voor de Scania R360 HEV gekozen. “Scania is heel ver in de ontwikkeling van de hybride technologie. En we vonden dit een mooi moment om het aandeel Scania, dat al jarenlang deel uitmaakt van ons wagenpark, verder uit te breiden.”

R-Serie Highline

Van Rooijen koos voor de R-serie highline cabine, die werd voorzien van de nodige opties. De chauffeurs die achter het stuur mogen gaan plaatsnemen, zullen een jaar lang getraind worden om hun rij-efficiëntie voortdurend te optimaliseren en het maximale uit de hybride techniek te halen. “Beide chauffeurs zijn vooral heel blij dat ze wederom met een Scania mogen rijden,” zegt Van de Geer lachend. “Dat het een hybride Scania is, vinden ze helemaal mooi.”  

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
29-07-2026
Green-Planet-Waterstoftruck-006

Green Planet zet MAN hTGX waterstof truck in als demo

Green Planet aan de A28, onder meer bekend van het BIGtruck Café, zet een MAN hTGX in als demotruck.…
Nieuws
29-07-2026
STW (14)-1400

Swijnenburg doet voorstellen voor Merwedebrug

Swijnenburg Transport Werkendam BV doet op social media een aantal voorstellen om de schade voor bedrijven…
Nieuws
28-07-2026
Cuppen Logistics_Scania_1

Scania 33R electric voor Cuppen Logistics

Cuppen Logistics uit Horst heeft zijn eerste volledig elektrische vrachtwagen in gebruik genomen: een Scania…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.