Het grootste nieuws is het nieuwe front voor de TGX serie. Een boller front met een dieper uitgesneden voorruit, een aangepast dashboard en verbeterde aerodynamica vormen de belangrijkste noviteiten. Daarvan hebben we al wel foto's, maar live zien we die nieuwe neusjes pas maandag.
Efficiency en elektrisch tot 720 kilometer!
Alle noviteiten hebben betrekking op een verder verbeterde efficiency van de D30 PowerLion aandrijflijn van MAN. Tijdens onze testritten bleek die aandrijflijn bijzonder comfortabel en hoewel we geen metingen konden doen lijkt het verbruik ook spectaculair. Bij snelheden van 80 km/h blijft de toerenteller op 850 omwentelingen hangen, wat garant staat voor een laag verbruik. Opvallend is dat de 13 liter krachtbron toch voldoende 'onder in de kast' heeft om door te trekken, ook bij die lage toerentallen. De slimme versnellingsbak met overdrive doet de rest. Je leest alles over onze rij- impressie hier!
Helemaal nieuw is de eTGX elektrische truck met een actieradius van maar liefst 720 kilometer. Dat haalt de MAN dankzij extra accupakketten, achter de cabine. In totaal is er nu 644 kWh aan boord van de 6x2 trekkers. Dankzij MegaWatt Charging tot 750 kW is de truck in no- time weer opgeladen.





