Mercedes-Benz Accelo: retro futuristisch

Nieuws
19-08-2025 | Door Maarten van der Westen

De Mercedes-Benz ProCabin zorgt voor sterke reacties op onze social media. Daarom laten we nu de nieuwe Accelo zien, een distributietruck die Mercedes-Benz bouwt voor de Zuid-Amerikaanse markt. Ook deze cabine ziet er bijzonder uit.

Volgens Mercedes-Benz is het ontwerp van de nieuwe Accelo geïnspireerd op de eActros 600 en de nieuwe Actros L. Ontwerpers hebben niet alleen goed naar de ProCabin gekeken, maar hebben ook retro-elementen van de legendarische Mercedes-Benz L 1113, oftewel de ‘Kurzhauber’, verwerkt. De nieuwe Accelo combineert de meest futuristische cabine dus met retro-elementen.

Het resultaat is een… bijzondere vrachtwagen, om het zo maar te zeggen. Zeker met de chroomstrip bij het logo, in combinatie met de erg aanwezige dagrijverlichting en richtingaanwijzers. De kleine ronde koplampen vallen bijna weg in het geheel. De cabine lijkt overigens  op die van de FUSO Canter, uiteraard ook een Daimler-product, maar is het toch niet. Het is een lokaal ontwikkeld product.

Voor ons is de Accelo onbekend, maar in Zuid-Amerika wordt dit type al sinds 2003 verkocht. Hij is erg populair, met al meer dan 100.000 verkochte exemplaren. Het model is technisch sterk verwant aan de Atego. Onder de cabine ligt de OM 924 LA Bluetec 5 met 163 pk, gekoppeld aan een handbak of de PowerShift 3 automaat. De Mercedes-Benz Accelo is verkrijgbaan in 9-, 11- en 14-tons uitvoeringen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
01-09-2026
Procabin (960 x 640)

Mercedes-Benz komt met 130 Years Trucks Edition

Mercedes-Benz heeft al wel wat details bekend gemaakt van de speciale editie, maar niet hoe deze eruit…
Nieuws
03-08-2026
BIGtruck Pflaum Pink-E 4 (960 x 640)

De duizendste is roze

De felroze eActros 600 van Pflaum Logistik vraagt aandacht voor vrouwen in de transportsector
Nieuws
30-07-2026
Karin Radstrom-1400

Mercedes-Benz: aanval van Chinese trucks verwacht

Karin Rådström, CEO van Mercedes-Benz, verwacht binnenkort veel concurrentie uit China
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.