Nieuws
02-12-2025 | Door Maarten van der Westen

In het derde kwartaal van het jaar noteerde Mercedes-Benz een omzet van 10,6 miljard euro, lager dan voorgaande jaren. Toch is het bedrijf positief over de toekomst. In Europa en in Azië doet Mercedes-Benz goede zaken.

De oorzaak van de tegenvallende cijfers is duidelijk. In Noord-Amerika is de vrachtwagenmarkt volledig ingestort als gevolg van het beleid van president Trump. Ook in het derde kwartaal kwam hierin geen verbetering. Mercedes-Benz verwachtte dan ook al lagere cijfers in vergelijking met vorig jaar. Het totaal aantal verkochte voertuigen bedroeg 98.009 stuks, tegen 114.917 in dezelfde periode van 2024. Dit is een daling van 15 procent.

In Europa gaat het eigenlijk best goed met Mercedes-Benz. Naar eigen zeggen is het weer het beste verkopende merk geworden. Er kon een verkoopstijging van 8 procent worden genoteerd, al blijven de cijfers voor het hele jaar achter op die van vorig jaar. De busdivisie doet het ook nog goed. Ondanks flinke uitdagingen in Japan en Indonesië bleven de verkopen in Azië redelijk stabiel. Deze markten lieten een matige daling zien ten opzichte van vorig jaar. Het aantal verkochte elektrische voertuigen nam met 175 procent toe naar ruim 1.800 stuks.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
30-09-2026
BIGtruck Prins eActros 3 (960 x 432)

Radiografisch bedienbaar, elektrisch en oranje

De Mercedes-Benz eActros 600 van Prins heeft een kleine naloopas en is radiografisch bestuurbaar
Nieuws
17-09-2026
BIGtruck AAB eActros 1 (960 x 640)

Deze eActros 600 gaat als de bliksem

De allereerste vrachtwagen van AAB-Technics is elektrisch en geheel in het zwart uitgevoerd
Nieuws
01-09-2026
Procabin (960 x 640)

Mercedes-Benz komt met 130 Years Trucks Edition

Mercedes-Benz heeft al wel wat details bekend gemaakt van de speciale editie, maar niet hoe deze eruit…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.