Mercedes-Benz presenteert tweede generatie waterstoftruck

Nieuws
26-01-2026 | Door Maarten van der Westen

De Mercedes-Benz GenH2 waterstoftruck is nog altijd een buitenbeentje. Dit heeft de Duitse fabrikant er echter niet toe weerhouden hem te vernieuwen. Sterker nog, Mercedes-Benz wil de tweede generatie, met de naam NextGenH2, eind dit jaar in productie nemen.

Mercedes-Benz is de enige fabrikant die volop inzet op vloeibare waterstof. Waar anderen zoals MAN, Volvo en Scania inzetten op waterstof in gasvorm, gelooft Mercedes-Benz dat de toekomst in de vloeibare variant zit. Deze neemt minder ruimte in en is daardoor makkelijker te vervoeren. Afgelopen jaren testte Mercedes-Benz de techniek in de GenH2 Actros. Nu presenteert het een opvolger: de NextGenH2. De techniek in deze vrachtwagen is klaar voor productie.

Net als zijn voorganger beschikt de Mercedes-Benz NextGenH2 over twee fuel cells, die waterstof omzetten in elektriciteit. De vrachtwagen rijdt dus elektrisch, maar hoeft niet opgeladen te worden. Met een volle tank van 85 kilo vloeibare waterstof rijdt de NextGenH2 meer dan 1.000 kilometer. Het tanken is in een kwartier gedaan. Volgens Mercedes-Benz is de techniek ondertussen zo doorontwikkeld, dat waterstof een duurzame aanvulling vormt op batterij-elektrische vrachtwagens.

Eind dit jaar wil Mercedes-Benz zelfs een serie van honderd stuks in productie nemen. Een aantal klanten gaat ze dan inzetten voor regulier transportwerk. Het gaat hierbij om trekkers, die geproduceerd worden in de fabriek in Wörth. De fuel cell in deze vrachtwagens is overigens ontwikkeld samen met Volvo Trucks, dus wellicht zien we deze ook bij het Zweedse merk terug.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-07-2026
BIGtruck hTGX De Haan 3

Ook G.L. de Haan probeert het met waterstof

G.L. de Haan neemt een MAN hTGX in gebruik, die flink onderhanden genomen is
Nieuws
22-06-2026
BIGtruck Argos 2 (960 x 720)

Bij Argos Packaging heeft de Actros gewoon een grille

De twee nieuwe Actros trekkers van Argos Packaging kregen hun grille terug
Nieuws
12-06-2026
26DT113_003 (960 x 679)

Mercedes-Benz verdedigt Europa

Van een Zetros met luchtafweersysteem tot een Unimog ambulance: Mercedes-Benz heeft het
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.