Mercedes-Benz start serieproductie van de e-Actros

Nieuws
30-06-2021 | Door Tim de Jong

In de race om een bruikbare en inzetbare elektrische truck op de markt te brengen, heeft Mercedes vandaag een nieuwe stap gezet. Mercedes kondigt de start van de serieproductie van de eActros aan en biedt tegelijkertijd een reeks omringende diensten aan om klanten naar CO2-vrij transport te helpen bewegen.

De nieuwe eActros is ruwweg drie keer duurder dan zijn huidige dieselbroertje. De productie start in oktober in Wörth. Men begint met verkopen in twaalf Europese landen waaronder Nederland. Vooralsnog wordt uitgegaan van drie-assige bakwagen met een GVW van 27 ton. Inmiddels staat er een twee-assige bakwagen met 19 ton GVW in de coulissen. Later dit jaar komt er een vol-elektrische e-Econic (eveneens drie-assig en 27 ton GVW), bedoeld voor de husvuilsector en volgend jaar komt er een vol-elektrisch trekkerchassis.

Aandrijflijn

Kenmerk van de aandrijflijn zijn  twee in de achteras geïntegreerde elektromotoren en een tweetraps transmissie. De beide motoren garanderen volgens Mercedes een stille en emissievrije elektrische aandrijving ook nachtleveringen en toegang tot stadscentra waar een dieselverbod geldt. Afhankelijk van de uitvoering, haalt de eActros zijn energie uit drie of vier accupakketten van circa 105 kWh. De maximale capaciteit van circa 420 kWh maakt een actieradius tot 400 km mogelijk. De eActros heeft een maximaal laadvermogen van 160 kW: de drie accupakketten hebben bij een conventionele DC-snellader met 400 A laadstroom iets meer dan een uur nodig om van 20 tot 80% te worden geladen.

" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Klik hier voor het hele verhaal! 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
08-06-2026
Sany e263 1 (960 x 480)

SANY levert eerste trekkers in Duitsland

De SANY e263 is een moderne elektrische vrachtwagen, waarvan al enkele exemplaren in Duitsland geleverd zijn
Nieuws
05-06-2026
26DT078_003 (960 x 640)

Internationaal autotransport met eActros 600

Dansk Auto Logik zet de eActros 600 in op een vaste route tussen Denemarken en Duitsland
Nieuws
01-06-2026
20260527_Gefangenentransporter (960 x 583)

Ook gevangenen gaan elektrisch

In Bremen gaan gevangenen naar de rechtbank en de gevangenis met een elektrische Renault
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.