Mercedes komt met Arocs 10x4

Nieuws
14-04-2016 | Door Iep van der Meer

 

Mercedes-Benz komt met een 10x4 uitvoering van de Arocs. De nieuwe vijf-assige Arocs zal gepresenteerd worden tijdens de TKD in Almere.

Met de Arocs 4745 LK 10x4 wil Mercedes weer volop meedoen in het zwaarste segement van de bouw. De truck wordt door de speciale afdeling van Mercedes in Molsheim aangepast voor de Nederlandse markt. De Arocs is goed voor een totaalgewicht van 47 ton en is voorzien van luchtvering. Voor extra wendbaarheid is de laatste as sturend uitgevoerd.

Met 47 ton is het dus net geen vijftig tonner maar Mercedes is er van overtuigd dat het lage eigen gewicht dat voor een belangrijk deel goedmaakt. Het netto laadvermogen zou 'aanzienlijk' zijn volgens het persbericht.

De vijfasser is ook leverbaar met hypoïdassen en direct drive versnellingsbak voor een lager brandstofverbruik dankzij het gereduceerde aantal tandwieloverbrengingen. Met de ruime middellange cabine biedt de Arocs 4745 LK 10x4 veel ruimte en comfort aan de chauffeur.

De TKD wordt gehouden van 26 tot en met 28 mei in Almere.

 

 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
12-06-2025
2c8be9cb-18f3-4cea-adb8-14ee67abfe65

Eerste dag TKD in Sint Oedenrode

Vandaag was de eerste dag van de TKD, Nederlands grootste beurs voor grondverzetmachines en bouwtransport.
Nieuws
12-06-2025
Jensen1 (960 x 640)

Eerste Deense Scania S770 Longliner voor J. Jensen

J. Jensen Transport wilde iets bijzonders. Dat is gelukt met deze Scania 770S Longline met Hollywood…
Nieuws
11-06-2025
DAF XG+ Luca Di Marco (2)

DAF XG+ voor Luca Di Marco

De DAF XG+ werd opgebouwd door Vlastuin Truckopbouw en het resultaat mag gezien worden!
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.