Nieuwe Actros weer zuiniger en schoner

Nieuws
13-09-2018 | Door Iep van der Meer

Mercedes-Benz toont tijdens de IAA 2018 in Hannover de nieuwe generatie van de Actros. Verder verfijnde elektronica zorgt voor een nog nauwkeuriger intelligente cruise control waardoor de nieuwe generatie weer 3 tot 5 procent zuiniger is volgens het Duitse merk.

Het PPC cruise control systeem van de nieuwe Actros werkt zodanig nauwkeurig samen met de TomTom navigatie dat ook op het onderliggende wegennet op de cruisecontrol gereden kan worden. Daardoor anticipeert de techniek op de situatie en daardoor bespaart de nieuwe Actros vooral in het distributiewerk nog meer brandstof en CO2 uitstoot. 

Opvallend is dat Mercedes voortaan de spiegels weggelaten heeft. Door middel van een camerasysteem kan de chauffeur beter zicht houden op wat er achter hem gebeurt, terwijl het directe zicht belangrijk verbeterd is. 

">Alles over de nieuwe Actros, inclusief een eerste rij-impressie met een video vindt u hier!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-05-2025
VanOpdorp_Elektrische_20truck_9 (960 x 640)

Van Opdorp kiest Scania 40R

Van Opdorp zet de elektrische Scania vooral in voor korte ritjes.
Nieuws
20-05-2025
Scania Super 11 engine (3)

Scania komt met de Super 11 motor

Opvallend nieuws van Scania, namelijk een nieuwe dieselmotor! Het merk zei ooit dat de 13 liter Super motor de laatste…
Nieuws
19-05-2025
Nadort16-1400

Veel truckgeschiedenis op eeuwfeest D.G. v.d. Nadort

Binnen en buiten 
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.