De nieuwe zwaar transport trekker van MAN is uitgerust met de 15,4 liter zes- cilinder D38 krachtbron met 640 pk en een maximaal koppel van 3000 Nm. Deze kracht wordt door een ZF, geautomatiseerde TipMatic 12.30 OD versnellingsbak en een WSK koppelomvormer doorgegeven aan de beide achterassen. Dankzij de koppelomvormer wordt het startkoppel met 159% verhoogd en wordt manoeuvreren bij lage snelheden vereenvoudigd. Uiteraard is er een retarder aanwezig en is er speciale software voor de overdrive- versnellingsbak.
De vierassige TGX wordt gebouwd in de fabriek van MAN in München, waarna het voertuig zijn zware uitrusting in het MAN Truck Modification Center in Wittlich krijgt. Daar worden onder meer zware koppelingen, extra koeling en aanvullende brandstof- en hydrauliektanks gemonteerd.
Achter de cabine staat een speciale ‘heavy-duty tower’, waarin de belangrijkste systemen voor zwaar transport zijn ondergebracht zoals extra luchttanks, een dieseltank van 960 liter en een hydraulisch systeem dat tot 300 bar druk kan leveren voor de besturing van assen van zware trailers.
Volgens Friedrich Baumann, bestuurslid Sales & Customer Solutions bij MAN Truck & Bus, markeert het model een belangrijke stap voor het merk: “Met onze nieuwe 250-tons trekker keren we terug naar de hoogste discipline van het zwaartransport. Dankzij de expertise van MAN Individual bieden we klanten een sterk gespecialiseerd voertuig dat maximale prestaties, betrouwbaarheid en efficiency combineert.”






