Nieuwe opties bij Volvo Dynamic Steering

Nieuws
07-06-2018 | Door Tim de Jong

Volvo komt met twee nieuwe extra's bij hun Dynamic Steering System (VDS). Zo'n systeem kan gezien worden als een super stuurbekrachtiger, die onder vrijwel alle omstandigheden het sturen voor de chauffeur verlicht.

Dit komt doordat Volvo op het originele stuurhuis een elektromotor heeft geplaatst die het sturen makkelijker maakt. De Zweedse truckbouwer komt nu met nieuwe extra's, die een stap lijken te zijn op weg naar autonoom rijden.  Het ene systeem assisteert om slippen te voorkomen, het andere helpt ongelukken voorkomen doordat je onverhoeds voor een deel op de andere weghelft terecht dreigt te komen.

Naast de twee nieuwe chauffeursondersteunende systemen introduceert Volvo Trucks een veelgevraagde functie die zorgt dat de weerstand in het stuurwiel kan worden aangepast aan de individuele wensen van de chauffeur in trucks die zijn voorzien van Volvo Dynamic Steering, aldus Volvo. Veelgehoord is dat chauffeurs het VDS wel èrg licht vinden sturen.

Het systeem dat helpt om slippen te voorkomen werkt samen met systeem dat de stabiliteit controleert, ESC. Wat een en ander gaat kosten en wanneer het leverbaar is, is nog niet duidelijk. Bekijk het filmpje!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
07-06-2025
Tekno Event 9 (960 x 640)

Jubilerend Tekno Event is een feest van herkenning

Een beetje regen kon het 20e Tekno Event niet verpesten.
Nieuws
06-06-2025
Mart Bramer-36-1400

De zelfrijdende Volvo FH Aero van Wessels

De zelfrijdende Volvo FH Aero van Wessels
Nieuws
06-06-2025
PHOTO-2025-06-06-08-55-05

Bestel nu jouw ‘Special’ Vaderdag cadeau bij Special Interior!

Wat geef jij je vader voor Vaderdag? BIGtruck heeft samen met Special Interior een speciale…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.