Pepsico ontvangt eerste Tesla Semi

Nieuws
02-12-2022 | Door Tim de Jong

Voedingsconcern Pepsico heeft afgelopen nacht de eerste Tesla Semi in ontvangst genomen. Dit gebeurde op een speciaal ’event’ waarbij Tesla-boegbeeld Elon Musk uitlegde hoe belangrijk het is dat wegtransport elektrificeert, omdat het relatief gezien nu nog een hoge uitstoot genereert.

Pepsico heeft vijf jaar op deze truck moeten wachten, ze bestelden er destijds meteen honderd. Aan het evenement van gisteravond in de VS valt op dat er wederom bijzonder weinig uitgelegd werd. Zo weten we nog niet wat het leeggewicht is van de trekker, tal van specificaties zijn nog onbekend en ook over de prijs nog geen woord. Pepsico gaat de Semi inzetten op de route tussen Modesto en Sacramento, een afstand van 87 mijl (139 km).

1000 Volt

In Europa beginnen aandrijflijnen die werken op 800 Volt gemeengoed te worden, maar Tesla zegt dat de Semi een systeem heeft van 1000 Volt spanning. Dat is nodig om de Semi weer snel op te laden, bij voorkeur met een MegaWatt charger. Daarvan moeten kabels en stekkers dan wel gekoeld worden. Bij Pepsico worden de eerste Megawatt Chargers opgebouwd. De bedoeling is in dit stadium om ervaring op te doen in de praktijk en uit te vinden of inderdaad de Semi in een half uurtje voor 70% opgeladen is.

Drie elektromotoren

De Semi deelt de architectuur van de aandrijflijn met de Model S en Model X personenwagens.  

Klik hier voor het hele verhaal! 

tesla_semi_42

Eerste Tesla Semi afgeleverd

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
14-05-2026
1000078188

Dick Fijn zingt over het meisje dat op hem wacht

De 17-jarige Dick Fijn uit ’t Loo bij Oldebroek heeft een nieuwe truckersplaat uit. Met De vrouw en het…
Nieuws
14-05-2026
IMG20250828125102

Groente & Fruitcentrale zoekt vrijwillige chauffeurs

De Groente & Fruitbrigade voor voedselbanken is onderdeel van Voedselbanken Nederland. Voor het…
Nieuws
13-05-2026
BIGtruck Tol Scania 1 (960 x 720)

De nieuwe Scania van L.A.W. Tol is super

Ook de nieuwste Scania van L.A.W. Tol ziet er weer gelikt uit
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.