Politie prijst chauffeur die ernstig ongeval voorkomt

Nieuws
13-02-2020 | Door Tim de Jong

Afgelopen woensdag 12 februari heeft een 27-jarige vrachtwagenchauffeur uit Alphen aan den Rijn op de A28 bij Leusden een ernstig verkeersongeval voorkomen en mogelijk het leven van een 87-jarige automobilist gered. Met zijn trekker met oplegger wist hij de auto van de onwel geworden automobiliste tot stilstand te brengen, meldt de politie.

De chauffeur zag bij Leusden een kleine personenauto slingerend rijden. Hij zag ook dat de bestuurster over haar stuur hing, waardoor hij de indruk had dat ze onwel was geworden. De jonge chauffeur bedacht zich geen moment en stuurde zijn combinatie naar de auto van de vrouw. Voorzichtig duwde hij met zijn vrachtwagen de auto tegen de vangrail. Op deze manier wist hij beide voertuigen tot stilstand te brengen, aldus de politie.

Ziekenhuis

De oudere dame bleek inderdaad onwel. De toegesnelde politie en ambulance medewerkers zijn direct begonnen met reanimatie. De vrouw is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Door het heldhaftige optreden van de chauffeur heeft hij mogelijk het leven van de vrouw gered en een ernstig verkeersongeval voorkomen. De auto, de vrachtauto en de vangrail liepen slechts lichte schade op. Voor de vrachtwagenchauffeur is slachtofferhulp ingeschakeld.

Voorbeeld

De feiten die de politie hier op de eigen website laat zien, tonen aan dat er nog steeds profs langs de weg zitten. Let altijd goed op, blijf van je telefoon af en schroom niet om een beetje schade te veroorzaken wanneer je daarmee erger voorkomt! 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
19-05-2025
TiN1 (960 x 720)

Geslaagde bijeenkomst Transport in Nood

Zelfs als je alles goed doet, krijg je als transporteur nog steeds boetes, zo bleek tijdens de bijeenkomst van…
Nieuws
18-05-2025
DAF XF Jubileum truck (12)

Jubileum DAF XF van 50 jarig Verspui Trucks

Verspui Trucks bouwde de DAF op in klassieke kleuren en met een oldskool look.
Nieuws
18-05-2025
Iris Pelle-2-1400

Iris rijdt dubbelbemand met Joep

Iris Pelle rijdt dubbelbemand met haar hondje Joep. Dat doen ze met een Scania R450 Topline. Een truck die al ruim 1,2…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.