Ruim 40 Duitse bedrijven in geweer tegen truckkartel

Nieuws
20-12-2017 | Door Tim de Jong

In Duitsland is een groep van veertig bedrijven ontstaan die de truck industrie wil aanklagen naar aanleiding van de boetes die de EU oplegde aan het truckkartel. Het gaat om niet de minste namen.

Deutsche Bahn en DB Schenker zitten bij deze groep. De gezamenlijke aanklacht wordt bij de rechtbank van München gedeponeerd. Exacte cijfers hebben we nog niet, maar er wordt gesproken over 35.000 trucks die in de aanklacht zitten, wat tot een claim van twee miljard euro zou kunnen leiden. De Duitse spoorwegen zijn via hun deelname in DB Schenker en van de grootste wegvervoerders van Duitsland.

Ondanks de boete van in totaal 3,8 miljard euro, stellen de truckfabrikanten dat een schadevergoeding aan klanten niet op zijn plaats is. Dit, omdat alleen brutoprijzen afgesproken waren. Vanwege de dreigende rechtszaak wil men niet verder op details in gaan. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
07-07-2026
Windrose7 (960 x 622)

Ruziënd Windrose is een vrachtwagen kwijt

Een artikel in de Wall Street Journal spreekt over financiële problemen, niet-betaalde salarissen, een rechtszaak…
Nieuws
25-06-2026
Motor.jpg

Motoragent licht Oost-Europese chauffeurs op

De agent hield chauffeurs aan, liet hen pinnen voor boetes en stak het geld in eigen zak
Nieuws
21-04-2026
cabtest22groep

Rechter: zaak truckkartel duurt nog jaren

Volgens de rechter zijn claims rondom het truckkartel nog niet verjaard en kunnen er nog meer bijkomen
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.