Scania onthult de nieuwe generatie trucks

Nieuws
07-07-2016 | Door Tim de Jong

Op 23 augustus geeft Scania het startschot voor de lancering van zijn nieuwe generatie trucks. De eerste voertuigen van deze nieuwe generatie zijn bestemd voor de Europese lange afstands markt. Deze eerste introductie is meteen ook de publieke aftrap van de grootste investering die Scania ooit heeft gedaan in nieuwe producten en services, en valt samen met het 125 jarig jubileum van het merk.

Wat opvalt aan de foto die dit bericht van Scania begeleidt, is dat er daadwerkelijk een ander dashboard en een afgeplat stuur. Nog steeds heeft de chauffeur zijn duimen nodig om de truck optimaal te bedienen. Te zien is dat de handrem zich op het dashboard bevindt. Geen knopje dus, zoals we zien bij Volvo en Renault.

Scania brengt zijn nieuwe reeks naar eigen zeggen in verschillende fasen op de markt, met een 'duidelijke focus' op specifieke industrieën en klantsegmenten. De marktlancering volgt een 'zorgvuldig' gepland tijdschema en loopt voorlopig parallel met de verkoop van het huidige aanbod. De geleidelijke introductie van de nieuwe generatie gaat van start met toepassingen voor de Europese lange afstands markt, die later worden gevolgd door andere uitvoeringen.

De gemeenschappelijke noemer is volgens Scania de ontwikkeling van een ruim assortiment producten en services, met het oog op lage operationele kosten en maximale uptime. Scania zegt te streven naar een leiderspositie in duurzaam transport, waarbij partnerschappen en digitalisering steeds belangrijker worden. Duurzaamheid is dan ook een van de kernwoorden in de komende lancering, zegt Scania. 

Tot de officiële presentatie op 23 augustus blijft het natuurlijk de grote wedstrijd waar de nieuwe Scania voor het eerst zonder camouflage te zien is. Iedereen zit er momenteel bovenop maar het meeste kans om de truck nog voor de presentatie te zien is op ">www.iepieleaks.nl. Hou die site in de gaten dus!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
01-07-2026
Jumbo CDC Nieuwegein_5 (960 x 640)

Jumbo start megawatt charging met Scania

Dankzij het nieuwe laadplein is een elektrische vrachtwagen bij Jumbo in een half uur weer opgeladen
Nieuws
30-06-2026
UTS Hersevoort_Scania _1 (960 x 640)

UTS Hersevoort verhuist met een elektrische Scania

Het bereik van de elektrische Scania valt UTS Hersevoort enorm mee, maar de reactie van de chauffeurs…
Nieuws
29-06-2026
BIGtruck Clazing 2 (960 x 599)

Deze Scania 770S is halal

Exportslachterij Clazing zet een Scania 770S LZV in om halalkip te vervoeren
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.