Nieuws
12-03-2024 | Door Iep van der Meer

Scania is bezig met een proefprogramma met zelfrijdende vrachtwagens. Daarvoor wordt zelfrijdende technologie van het in Silicon Valley gevestigde bedrijf Plus wordt geïntegreerd in de voertuigen van Scania.

 

Scania zet de ontwikkeling van zelfrijdend transport tussen logistieke knooppunten en terminals voort met de lancering van het Autonomous Commercial Pilot Programme. Het Zweedse truckmerk gaat ook een nieuwe samenwerking aan met het technologiebedrijf Plus. Het in de VS gevestigde bedrijf zal zijn technologieoplossing Superdrive integreren voor het volledig geautomatiseerd besturen van Scania-voertuigen en van andere voertuigen binnen de Traton-groep, waarbij gedacht moet worden aan MAN trucks. 

Het Scania Autonomous Commercial Pilot Program betrekt klanten bij tests van zelfrijdend transport tussen logistieke knooppunten. Het doel is ook om schaalbare concepten te creëren die bij de klanten van het bedrijf in gebruik kunnen worden genomen.

Chauffeurstekort

De verwachting is dat de zelfrijdende transporten zullen bijdragen aan het verhogen van de efficiëntie van klanten, het verlagen van de uitstoot en het verbeteren van de verkeersveiligheid. Volgens Scania zijn zelfrijdende transportoplossingen ook een manier om het toenemende chauffeurstekort in de wereld op te vangen.

Na het testen van autonome transportoplossingen op de Zweedse wegen sinds 2021, is het plan van Scania nu om in 2024 de pilotactiviteiten uit te breiden met klanten in andere Europese landen.  

Inmiddels is Scania al begonnen met het testen van een volledig zelfrijdend besturingssysteem van American Plus getest op de openbare weg in Europa, maar dan wel met een chauffeur aan boord in verband met de veiligheid. Scania start nu een pilotprogramma voor commercieel transport, gericht op klanten met een groter wagenpark. De volgende stap is serieproductie en wereldwijde commerciële expansie op grotere schaal.

 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
08-10-2026
e-highway2

Proef met bovenleiding boven snelweg van de baan

Tijdens de vorige kabinet periode ontstond het plan om een proef op te tuigen met bovenleidingen boven…
Nieuws
29-09-2026
Limi Trans Scania pers 2026_1

Scania King's Blue Limited Edition V8 voor Limi Trans

Limi Trans uit Almere heeft de eerste Scania King’s Blue Limited Edition van Nederland in gebruik…
Nieuws
21-09-2026
Scania dynamic5

Scania Dynamic in de kleuren volgens Wirtualdreams

Het langverwachte nieuws van Scania, de Dynamic generatie werd vorige week onthuld in Hannover op de…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.