Vorig jaar kreeg Stoter BV uit IJsselmuiden twee Mercedes-Benz eActros 600 trekkers afgeleverd. Het bedrijf zet ze niet in voor het transport over de lange afstand, maar voor het grondverzet. Dit zijn een van de weinige exemplaren in Europa die rondrijden met een kippertrailer. Stoter schroomt niet om de elektrische vrachtwagens buiten de gebaande paden te sturen. Geregeld staat de e-axle in de blubber.
Toepasselijk genoeg bouwen de twee vrachtwagens mee aan een nieuw laadplein van Milence in Deurningen bij Hengelo. Bij de aanleg van het laadplein mogen alleen elektrische vrachtwagens ingezet worden. De keuze voor een Mercedes-Benz eActros 600 is echter bijzonder. De e-axle, waarbij de elektromotor zich in de as bevindt, is ongeveerd. De aandrijving krijgt dus bij oneffen terrein meer klappen te verduren. Ook is het werk zwaar, met korte ritten en zware ladingen.
Desondanks is Stoter BV enthousiast. Ook bij zware ladingen laat het verbruik zich goed voorspellen. De geplande ritten lukken goed op één acculading. De prestaties van de elektrische Mercedessen zijn stabiel. Bovendien: de chauffeurs zijn enthousiast. De resultaten bij Stoter BV hebben ondertussen andere vervoerders overgehaald om ook voor de eActros 600 te kiezen. Zo zie je maar: er is er maar één nodig die het goede voorbeeld geeft.







