TLN en Rijkswaterstaat vòòr platooning

Nieuws
14-01-2019 | Door Tim de Jong

In konvooi rijdende vrachtwagens kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan de optimale dienstverlening die de logistieke sector voorstaat, vinden Dirk Jan de Bruijn (Rijkswaterstaat) en scheidend TLN voorzitter Arthur van Dijk.

Nadat truckfabrikant Daimler te kennen heeft gegeven niet langer verder te gaan met platooning, komen TLN en Rijkswaterstaat met een reactie. Onze Duitse collega's hebben al van DAF en MAN begrepen dat zij wel heil zien in platooning, en dus doorgaan met praktijktesten. MAN in Duitsland en DAF in Engeland.

'Een absolute mijlpaal.’ Zo betitelt Dirk Jan de Bruijn, programmadirecteur truckplatooning bij Rijkswaterstaat, de praktijkproef met in konvooi rijdende vrachtwagens die in oktober plaatsvond tijdens de Experience Week Connected Transport.

In konvooi

Over een periode van 5 dagen reden vrachtwagens in konvooi op drie corridors in totaal 250 ritten. Elke corridor kende zijn eigen ladingsoort. Op de corridor Tilburg-Venlo-Antwerpen ging het om goederen voor de retail, op de corridor Aalsmeer-Duitse grens werden bloemen vervoerd en op de corridor Maasvlakte-Rotterdam-Dordrecht reden de vrachtwagens met containers.

Klik" target="_blank" rel="noopener noreferrer"> hier voor het hele verhaal inclusief besparingscijfers!

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
20-10-2026
Snap-On trailer 4 (960 x 640)

Gereedschap in stijl met High Performance DAF

Speciaal voor de Rock&Rollcab-trailer van Snap-on schafte Wassink Koeriers een DAF XG+ High Performance…
Nieuws
14-10-2026
BUKO E-transport (3) (960 x 640)

MAN eTGX met naloopas voor BUKO

De MAN eTGX met gestuurde naloopas van BUKO is de eerste in zijn soort in Nederland
Nieuws
08-10-2026
Broekhuis DAF autotransporter 1 (960 x 640)

Broekhuis neemt af-fabriek autotransporter van DAF in gebruik

Sinds vorig jaar kunnen klanten bij DAF een complete autotransporter bestellen. Broekhuis…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.