Vier sterke MANnen voor Stravers uit Veghel

Nieuws
11-12-2019 | Door Tim de Jong

STK Stravers Torenkranen uit Veghel verhuurt ruim 125 torenkranen die voor de bouw worden ingezet. Het bedrijf houdt alle logistiek in eigen hand en dat vergt een intensieve planning voor de montage en de demontage. Eigenaar Berry Stravers vertrouwt voor het transport op trucks van MAN. Afgelopen jaar werden er vier nieuwe MAN-trekkers aangeschaft. Twee 460 pk sterke TGS 4x2 trekkers en twee unieke zwaar transport TGX 6x4 trekkers met de 640 pk sterke D38 krachtbron.

,,Wij zetten onze eigen vrachtwagens in voor het transport van de kranen en voor de montage en demontage maken we gebruik van eigen telekranen. Daardoor hebben we de regie volledig in eigen hand. De trucks die wij inzetten variëren van eenvoudige 4x2 trekkers voor het lichte werk tot speciale 6x4 zwaar transport trekkers waarmee we ladingen tot ruim 80 ton vervoeren. Daarbij gaat het dan met name om de ballast van onze kranen’’. Aan het woord is Berry Stravers. Hij is erg gecharmeerd van de MAN trucks die het bedrijf inzet. ,,MAN biedt ons wat we nodig hebben. Zo wilde ik trekkers met een stalen bumper met grote bodemvrijheid. We zitten altijd in beperkte ruimtes op de bouw en dan zijn schades aan kwetsbare kunststof bumpers snel een feit. Met deze stalen bumpers hebben we veel minder schades en reparaties’’.

Zwaar transport

De twee nieuwe MAN-krachtpatsers zijn van het type TGX 33.640 6x4 BLS XLX. Dat zijn zwaar transport trekkers met een 150 ton toelating. Hiermee heeft Stravers een primeur in huis want deze trucks zijn af fabriek door MAN Individual aangepast met extra dikke chassisbalken. De trucks zijn voorzien van 1.100 liter brandstoftanks. Een grote kist achter de cabine herbergt de accu’s en allerlei ladingzekering materialen. Stravers: ”Dit zijn voor ons hele praktische trekkers met een ruime cabine en voldoende technische reserve. Een mooie optie is de last overheveling van de laatste aangedreven achteras naar de eerste aangedreven achteras, wat ook in beladen toestand mogelijk is. Daardoor ontstaat er meer tractie en dat is belangrijk met hoge gewichten op gladde bouwplaatsen’’. Verder is Stravers erg gecharmeerd van de remwerking van de Turbo EVB motorrem in combinatie met de intarder van de MAN-trekkers. Dat is niet alleen een veilige optie, het zorgt ook voor minder slijtage aan de bedrijfsremmen.

Betrouwbaarheid

De voertuigen zijn voorzien van ACC en het RIO Fleet management systeem. Verder is er veel aandacht besteed aan de veiligheid rondom de voertuigen door extra verlichting aan te brengen. Voor eigenaar Berry Stravers was het contact met de MAN-dealer, Den Engelsen Bedrijfswagens in Eindhoven, doorslaggevend voor zijn keuze voor MAN. Stravers: “Met die werkplaats heb ik erg goed contact en daar begrijpen ze onze business.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
12-05-2026
BIGtruck Toll MAN 2 (960 x 720)

Stoere MAN trucks rijden voor het Australische leger

Met een flinke roo-bar zien de MAN trucks van Toll Group er indrukwekkend uit
Nieuws
11-05-2026
BIGtruck MAN DL 1 (960 x 720)

Van saai wit naar MAN showtruck

Met wat accessoires en oranje accenten veranderde de MAN TGX van D&L Transport compleet
Nieuws
05-05-2026
BIGtruck Vd Vlist hTGX 1 (960 x 1280)

Ook Van der Vlist gaat aan waterstof

De MAN hTGX voor Van der Vlist is de eerste van drie exemplaren
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.