Vijf nieuwe DAF's voor Boom Transport

Nieuws
19-12-2017 | Door Tim de Jong

Boom Transport uit Venray heeft vijf nieuwe DAF's aangeschaft. Het gaat om de XF 450 FTP met de grote cabine, Super Space Cab dus.

‘Met DAF zijn onze ervaringen zeer goed. Niet alleen met de trucks en de techniek, maar ook met het leveren van maatwerk’, aldus Peter Boom, mede-eigenaar van het bedrijf. ‘Omdat wij rekening moeten houden met de Engelse wetgeving, hebben we enkele speciale eisen, zoals een extra voorloopas in combinatie met maximale tankinhoud. DAF levert die oplossing af fabriek."

Boom Transport is gespecialiseerd in het transport van gekoelde producten in onder meer de levensmiddelenindustrie en de farmaceutische industrie. De ritten gaan dagelijks van en naar Engeland, Schotland en Wales. Gemiddeld rijden de trucks zo’n 150.000 kilometer per jaar.

De hele vloot van Boom Transport bestaat uit DAF trucks. In totaal 32 DAF-trekkers en 40 koel-vries trailers. De nieuwe DAF XF bevalt goed. Boom: ‘Eigenlijk hebben we alleen maar lof voor deze nieuwe truck. Essentiële zaken, die DAF in het programma heeft, zorgen voor maximale veiligheid, een gunstig brandstofverbruik en comfort voor onze chauffeurs. Ze zijn met name te spreken over de nieuwe Traxon-versnellingsbak.''

Voor Boom Transport zijn een aantal elementen erg belangrijk als het gaat om de keuze van een juiste truck: return on investment, chauffeursveiligheid, comfort en of de juiste uitvoering vanaf de fabriek te bestellen is. Boom: ‘Bij andere merken is dit niet altijd mogelijk. Niet alleen de truck is trouwens bepalend. Het gaat ons om het totaalconcept. De gehele organisatie maakt het tot een succes. DAF luistert echt naar chauffeurs en houdt rekening met wensen bij het ontwikkelen van nieuwe toepassingen van het totale voertuig. We hebben regelmatig meegewerkt als pilotbedrijf bij nieuwe ontwikkelingen. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
23-10-2026
Marinierskapel 2 (960 x 640)

Deze nieuwe DAF weet van toeten en blazen

De nieuwe DAF van de Marinierskapel ging op de foto bij de Willemsbrug in Rotterdam, een belangrijke plek voor…
Nieuws
23-10-2026
DAF XG Australie 2 (960 x 720)

Australische DAF XG 660 in het wild

Maguires Transport levert betonnen elementen in de Australische outback met een DAF XG 660
Nieuws
23-10-2026
BIGtruck DeLo DAF 1 (960 x 720)

Geen toilethumor bij deze DAF XG Lowdeck

De-Lo Verkoop & Verhuur zet deze DAF XG Lowdeck in voor het leveren van mobiel sanitair
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.