Volledig elektrisch boren bij Welvreugd Maasland

Nieuws
16-02-2024 | Door Maarten van der Westen

Voor het doen van grondboringen heeft Welvreugd uit Maasland een Mercedes-Benz eActros in gebruik genomen. De boor en graafmachine die deze vrachtwagen vervoerd, zijn ook volledig elektrisch.

Op deze manier kan Welvreugd geheel duurzaam grondboringen doen. De Mercedes-Benz eActros 300 is voorzien van een open laadbak. Hierop bevindt zich een accupack van 170 kWh, die zowel de elektrische graafmachine als de grondboor-installatie van elektriciteit voorziet. De vrachtwagen wordt ingezet voor projecten in een straal van 100 kilometer rond Maasland. De actieradius van de eActros is hiervoor ruim voldoende.

Voor Welvreugd is duurzaamheid een weloverwogen strategie. Het kantoor is bijvoorbeeld al volledig gasvrij en CO2-neutraal. Voor de boorvloeistof heeft Welvreugd een eigen recyclemachine.   Aart Vreugdenhil: “In de markt voor grondboringen stonden we al bekend als de meest duurzame keuze. Met deze nieuwe vrachtwagen gaan we nu dus nog een stap verder: we kunnen ons werk nu doen zonder uitstoot van CO2. Hiermee zijn we de absolute voorloper.”

De Mercedes-Benz eActros is voorzien van luchtvering rondom. Dit maakt het mogelijk de vrachtwagen schuin te zetten, zodat de oprijhoek voor de machines gunstiger wordt. De bakwagen heeft ook een vangmuil-koppeling, zodat een combinatiegewicht van 40 ton mogelijk is.

Peter Vreugdenhil, de broer van Aart, rijdt op de Mercedes. “Dit is echt een voelbare vooruitgang. Er zijn geen trillingen van de motor meer en je hebt altijd meer dan voldoende koppel beschikbaar. Het rijdt echt soepel. Ook het lage geluidsniveau en het gebrek aan uitstoot is prettig.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
07-05-2026
Mercedes-Benz trucks

Daimler Truck meldt enorme groei van de markt

Daimler Truck, het moederbedrijf van ondermeer Freightliner en Mercedes-Benz Trucks meldt over het eerste…
Nieuws
07-05-2026
Van-Eijck-versterkt-vloot-met-IVECO-X-Way

Iveco X-Way bergingstruck voor Van Eijck

Van Eijck heeft haar wagenpark uitgebreid met een Iveco X-Way 8x4 bergingstruck. Het voertuig werd geleverd door…
Nieuws
06-05-2026
BIGtruck Kievit DAF 1 (960 x 720)

Felgroene DAF voor Kievit Transport

Net als de rest van de vloot is de nieuwe DAF XF van Kievit Transport felgroen
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.