Buschauffeurs krijgen bonus voor zuinig rijden

Blog
17-03-2017 | Door Tim de Jong

Chauffeurs van busbedrijf Connexxion hebben in 2016 volgens het bedrijf 4,7 miljoen liter brandstof minder verbruikt tijdens hun ritten in 2016 dan in 2014. De vervoerder betaalt daarom als bonus ruim 9 ton terug aan de chauffeurs, dat is 25% van de totale besparing. Dat blijkt uit cijfers van het Connexxion-programma Rij Wijzer.

In 2015 bespaarden de chauffeurs gezamenlijk 4,3 miljoen liter brandstof ten opzichte van het peiljaar 2014. Rij Wijzer werd drie jaar geleden bij Connexxion ingevoerd. Kijk op onze milieusite voor meer info. 

Dit leidt natuurlijk tot de vraag wie van de vrachtwagenchauffeurs nog beloond wordt wanneer er duidelijk zuiniger wordt gereden? Of is dit verleden tijd en ligt het nu aan de nieuwe Euronorm? Delen van succes met het personeel verbetert in elk geval de saamhorigheid bij het bedrijf en chauffeurs, schaars als ze zijn, zijn minder geneigd om naar een andere werkgever over te lopen. 

Laat ons op Facebook maar eens weten hoe of wat. 

Laatste blogberichten

Blog
14-05-2026
29790-29278-Vrachtwagenheffing BIGtruck (1) (1)

Stel je vragen over de vrachtwagenheffing!

Per 1 juli start de Vrachtwagenheffing in Nederland. Trucks moeten vanaf die datum verplicht een OBU kastje…
Blog
29-04-2026
DAF Safety Cab (1)

Euro NCAP voor trucks: Theoretisch verhaal

De Euro NCAP voor trucks is een nogal theoretisch verhaal. Trucks worden beoordeeld op allerlei veiligheid systemen…
Blog
15-04-2026
Transport blinde vlek (960 x 549)

Politiek vergeet transport wederom

In het steunpakket van het kabinet voor de hoge brandstofkosten zit niks voor de transportsector
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.