Renault Trucks niet op 'thuiswedstrijd' Solutrans

Blog
19-11-2015 | Door Tim de Jong

Van oorsprong is Solutrans een beurs voor trailers, waar de trucks later bij kwamen. Nu heeft het nogal gerommeld in tentoonstellingsland, ook bij ons. Maar dat Renault Trucks niet te zien was op het trucksfeestje wat zich afspeelt in de eigen achtertuin van dit merk, was toch wel verbazingwekkend en onverwacht. Ook Volvo Trucks ontbrak en daarmee was de top van de Franse truckmarkt niet vertegenwoordigd. Best een beetje zuur voor de verkopers van deze merken. En extra zuur voor Renault, dat ruim twee jaar eerder in deze zelfde hallen bij Lyon, vlakbij de hoofdvestiging van het merk, de drie nieuwe truckseries voor een Europees publiek van 5.000 man introduceerde. Dat was in 2013. Renault introduceerde toen de T-Series, de T met hoge cabine en de D-Serie. Renault was wel aanwezig met de lichte lijn, tot en met de Master. 

Mercedes-Benz, Iveco, Scania en MAN hadden stands die er netjes bij stonden, DAF was duidelijk bescheidener. Voor Iveco telde mee dat er weer een prijsje gewonnen werd. Mercedes en Scania lieten mooie varianten van hun trucks zien, en daar gaat het toch een beetje om. MAN benadrukte wederom het honderd jarig bestaan.

Zoals gezegd, van oorsprong is Solutrans een trailerbeurs en Lamberet, Chereau, Fruehauf, maar ook Lecitrailer en de Duitse merken pakten uit, meest met citytrailers met stuursystemen. Daarover verwijzen we naar Trailertotaal.nl, onze trailer website, de enige in zijn soort in ons medialandschap.   

Laatste blogberichten

Blog
14-05-2026
29790-29278-Vrachtwagenheffing BIGtruck (1) (1)

Stel je vragen over de vrachtwagenheffing!

Per 1 juli start de Vrachtwagenheffing in Nederland. Trucks moeten vanaf die datum verplicht een OBU kastje…
Blog
29-04-2026
DAF Safety Cab (1)

Euro NCAP voor trucks: Theoretisch verhaal

De Euro NCAP voor trucks is een nogal theoretisch verhaal. Trucks worden beoordeeld op allerlei veiligheid systemen…
Blog
15-04-2026
Transport blinde vlek (960 x 549)

Politiek vergeet transport wederom

In het steunpakket van het kabinet voor de hoge brandstofkosten zit niks voor de transportsector
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.