91 miljoen voor betere parkeerplaatsen

Nieuws
04-07-2025 | Door Maarten van der Westen

De Europese Unie stelt 91 miljoen Euro ter beschikking voor projecten voor parkeerplaatsen voor vrachtwagens. Het geld is onderdeel van een groter bedrag voor transport-gerelateerde projecten.

In totaal gaat er 2,8 miljard Euro naar 94 projecten in Europa. Ze zijn onderdeel van het Connecting Europe Facility (CEF). Een groot gedeelte gaat naar het uitbreiden van het Trans-European Transport Network (TEN-T), het Europese netwerk van transportroutes. Een deel van het bedrag, in totaal 91 miljoen Euro, gaat naar het verbeteren van parkeergelegenheden voor chauffeurs.

Het grootste gedeelte van dit geld, 81 procent, gaat naar 9 verschillende projecten van bedrijven die lid zijn van ESPORG. Deze organisatie zet zich specifiek in voor het verbeteren van omstandigheden voor chauffeurs. ESPORG is blij met deze ontwikkeling. “Dit resultaat bevestigt dat ESPORG een leidende rol heeft in het ontwikkelen van veilige parkeerplaatsen in Europa”, stelt directeur Dirk Penasse.

Afgelopen tijd krijgt de Europese Unie steeds door dat voldoende veilige parkeerplaatsen voor vrachtwagens langs de belangrijkste transportroutes onmisbaar zijn. Niet alleen voor het veilig en snel vervoeren van goederen, maar ook om het chauffeurstekort op te lossen en te zorgen dat chauffeurs zich aan de geldende rij- en rusttijden kunnen houden. Met het geld dat nu vrij komt, kunnen zo’n 3.400 nieuwe veilige parkeerplaatsen voor chauffeurs worden gerealiseerd, stelt ESPORG.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
26-05-2026
Mack Pioneer (960 x 553)

Amerikaanse chauffeurs naar het toilet dankzij nieuwe wet

Een nieuwe wet moet de omstandigheden van Amerikaanse chauffeurs enigszins verbeteren
Nieuws
30-04-2026
Vlaardingen (960 x 614)

Vlaardingen gaat door met chauffeurs pesten

Vlaardingen sluit meer parkeerplaatsen af en gaat vrolijk door met boetes uitschrijven aan chauffeurs
Nieuws
09-03-2026
Bapaume Truck House A1 (960 x 539)

De beste truck parkings liggen dit jaar in Frankrijk

European Truck Parking of the Year 2026 is Bapaume Truck House A1 geworden
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.