Amerikaanse chauffeurs naar het toilet dankzij nieuwe wet

Nieuws
26-05-2026 | Door Maarten van der Westen

Net zoals in Europa hebben chauffeurs in Amerika te maken met steeds minder voorzieningen. Zo kunnen ze op steeds minder plekken naar het toilet. Een nieuwe wet moet hier verandering in brengen.

Het wetsvoorstel heet ‘Build America 250’ en ligt momenteel bij het Congres ter goedkeuring. Er is 500 miljard dollar mee gemoeid. Het voorstel borduurt voort op een pakket wetten van de Biden-regering, waarbij het over 1.200 miljard ging. Met de nieuwe wet moet de waardigheid van chauffeurs onderweg verbeterd worden, om zo de transportsector beter en aantrekkelijker te maken.

Onderdeel van de nieuwe wet is een verplichting voor bedrijven om een toilet beschikbaar te maken voor chauffeurs die komen laden en lossen. Nog meer dan in Europa hebben chauffeurs geen toegang meer tot de gebouwen en moeten zij buiten of in hun cabine blijven. De nieuwe regels zijn ook bedoeld voor chauffeurs die slechts korte afstanden afleggen, bijvoorbeeld door te pendelen met containers.

Meer parkeerplaatsen

Ook het verbeteren van parkeergelegenheden is meegenomen in het voorstel. Bijzonder is dat in de wet is vastgelegd dat het verboden is om chauffeurs te laten betalen voor het parkeren als de parkeerplaats is aangelegd met subsidiegeld. Dit gedeelte is een aanvulling op een wet uit 2012, genaamd Jason’s Law. Die naam verwijst naar een chauffeur die vermoord werd bij een verlaten tankstation, nadat hij elders geen goede parkeerplaats kon vinden.

De wet zorgt verder voor betere controle op zogeheten ‘rent-to-own’-constructies, waarbij vervoerders chauffeurs laten betalen voor het gebruik van hun vrachtwagens. Het zorgt ervoor dat chauffeurs in financiële problemen komen en alles moeten doen wat hun vervoerder vraagt. Hoewel het wetsvoorstel de omstandigheden van chauffeurs onderweg wil verbeteren, verandert er weinig aan de financiële positie. Het loon van de gemiddelde Amerikaanse chauffeur is nog altijd afhankelijk van het aantal gereden mijlen, waarbij pauze en wachttijd niet worden betaald.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
16-06-2026
Bridge-Site-Progress-Photo-33 (960 x 639)

Nieuwe brug tussen Canada en USA nog altijd niet open

Nog altijd moeten vrachtwagens flink omrijden, waarschijnlijk omdat president Trump de opening tegenhoudt
Nieuws
27-05-2026
UHaul Peterbilt 3 (960 x 602)

Geen groot rijbewijs nodig voor deze Peterbilt

U-Haul geeft automobilisten zonder groot rijbewijs de sleutels mee van een 11,27 meter lange Peterbilt
Nieuws
06-05-2026
WattEVs-Tesla-Semi-at-the-Port-of-Long-Beach-charging-depot (960 x 534)

WattEV bestelt 370 Tesla Semi’s

De order bij Tesla maakt WattEV het bedrijf met de meeste elektrische vrachtwagens in Amerika
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.