Australische Iveco Powerstar

Nieuws
05-10-2017 | Door Iep van der Meer

Deze knijterdikke Iveco Powerstar is een mooi voorbeeld van wat Iveco 'Down Under' aan trucks verkoopt. De cabine is een verlengde en verhoogde uitvoering van de Stralis cabine en ook het dashboard is origineel. Verder heeft het niet zo heel veel meer te maken met wat wij kennen als Iveco.

Zo is de krachtbron afkomstig van Cummins, en wel de ISX Signature 15 liter versie met maximaal 600 pk. Als transmissie staat daar een Eaton Roadranger handbak achter met 18 gangen. Deze ongesynchroniseerde versnellingsbak is goed voor treingewichten tot 140 ton. 

Het is dankzij de optie voor de Amerikaanse aandrijflijn dat Iveco zo succesvol is in het zwaarste segment in Australië. Het merk is eigenlijk als enige Europese truckbouwer actief op de markt voor zogenaamde 'Prime Movers.' Dat zijn trekkers voor de zwaarste roadtrain aplicaties. De andere Europese merken zijn vooral actief op het gebied van de B-Doubles en de combinaties met enkele opleggers voor regionaal- en stadswerk. De reden hiervoor is simpel. Die Cummins motoren kunnen ze overal onderhouden en repareren, ongeacht of ze nou in een Kenworth of in een Iveco zitten. 

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
23-10-2026
DAF XG Australie 2 (960 x 720)

Australische DAF XG 660 in het wild

Maguires Transport levert betonnen elementen in de Australische outback met een DAF XG 660
Nieuws
22-10-2026
Mack Australie 1 (960 x 557)

Australische Macks worden nog vierkanter

Bij ons worden vrachtwagens steeds gestroomlijnder, maar in Australië maakt Mack zijn modellen juist hoekiger
Nieuws
20-10-2026
BIGtruck Iveco Vd Nat 1 (960 x 1279)

P. van der Nat gaat terug naar de oorsprong

Ter ere van het 65-jarig jubileum van P. van der Nat kreeg de nieuwe Iveco de looks van de eerste vrachtwagen…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.