Britse Renault bergingswagen met een Nederlands tintje

Nieuws
13-08-2025 | Door Maarten van der Westen

Bergingswagens op basis van de Renault C zijn populair in Groot-Brittannië. Eerder lieten we al een stoer oranje exemplaar zien, nu heeft bergingsbedrijf Sparrow Recovery een nieuwe Renault bergingswagen ontvangen. Het is al de tweede voor het bedrijf.

Als je leest over een 8x4 bergingswagen met 520 pk, dan dwalen je gedachten misschien meteen naar een grote Scania, Volvo of DAF. Maar nee, we hebben het hier over een Renault. En niet eens de allergrootste, maar de bescheiden Renault C. Dat je op deze basis een beest van een takelwagen kunt bouwen, bewijst Sparrow Recovery. Samen met de lokale dealer bouwde het bedrijf het voertuig precies op zoals ze hem wilden hebben.

“Dit zijn de grootste Renault bergingswagens van het land”, stelt eigenaar James Sparrow. De nieuwe Renault is een kopie van een eerder geleverd exemplaar. De vrachtwagens hebben een capaciteit van 120 ton. De twee achterassen zijn beide goed voor 16,5 ton. De Renaults worden dan ook ingezet voor het zwaarste werk, of het nu een geladen vrachtwagencombinatie, kraanwagen of dubbeldekkerbus is.

Sparrow roemt de Renaults om hun veiligheid en kracht. “Ze hebben enorme remmen, grote versnellingsbakken, goede retarders. Ze sturen goed, ze stoppen goed. Alles is groot en dat maakt ze veilig en betrouwbaar”, aldus Sparrow. Voor de takelinrichting schakelde hij het Nederlandse Falkom in. “We weten dat zij kwaliteit bouwen. Na levering doen we niet eens een inspectie, want hun kwaliteitscontrole is geweldig. Het is waarschijnlijk de duurste opbouw in de markt, maar je krijgt waar je voor betaalt.”

Sparrow Recovery bestaat sinds 2001 en werkt in heel Groot-Brittannië. De vloot bestaat uit 45 voertuigen in verschillende maten.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
08-07-2025
Crouch (960 x 720)

Dikke Renault bergingsauto in Groot-Brittannië

De Renault van Crouch Recovery zal ongetwijfeld zijn opwachting maken op televisie in Groot-Brittannië.
Nieuws
13-11-2024
Boyd1 (960 x 720)

Typisch Britse Renault voor veevervoer

De typisch Britse uitdossing staat de Franse Renault van Boyd Haulage erg goed.
Nieuws
02-09-2024
Hallam2 (960 x 641)

Acht Volvo FH Aero trekkers voor Hallam Express

De acht Volvo Aero trekkers zijn uitgevoerd in Britse stijl
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.