Nieuws
10-02-2026 | Door Maarten van der Westen

Voor bevoorrading en arbeidshygiëne heeft de Brandweer Gelderland-Midden vier nieuwe MAN bakwagens ontvangen. De brandweer zet de vrachtwagens in voor ondersteunende taken.

“Wij werken nu nog vanuit vijf verschillende locaties, maar logistiek en arbeidshygiëne worden gecentraliseerd”, vertelt Ron Bambacht, Coördinator Logistiek van Team Techniek en Logistiek. “Voor de logistieke dienst worden twee van deze nieuwe trucks ingezet. Met deze voertuigen bevoorraden we de kazernes met ademluchtapparatuur en schone bluskleding, maar ook met koffie en thee.”

De andere twee MAN-trucks worden ingezet voor arbeidshygiëne en leveren extra ademlucht ter plaatse bij grotere incidenten. “Onze afdeling verzorgt het reinigen van pakken, maskers en equipment. Na een brand zijn brandweermensen vervuild met rook en roet, dat zijn altijd giftige stoffen. De bluspakken en ademluchtapparatuur worden in een gespecialiseerde afdeling gereinigd voor alle 41 posten binnen onze regio. Deze voertuigen zorgen voor het vervoer van die uitrusting en maken veel minder kilometers dan de logistieke voertuigen”, licht Bambacht toe.

Brandweer Gelderland-Midden koos voor de MAN TGL. De twee logistieke voertuigen zijn voorzien van een 1,5 tons laadklep en een ergonomische instap bij de zijdeur. De MAN’s zijn voorzien van camera’s in plaats van spiegels. Het merk is goed vertegenwoordigd in de vloot van Brandweer Gelderland-Midden, die uit 65 zware voertuigen bestaat. Het werk dat de vier nieuwe bakwagens doen, werd voorheen vooral met bestelauto’s gedaan.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
28-09-2026
Ziegler 3 (960 x 640)

Al 75 jaar brandweerwagens van Ziegler

In 1951 startte Jan Jurrien van Bergen met het opbouwen van brandweerwagens in Winschoten, iets dat Ziegler nog…
Nieuws
14-09-2026
BIGtruck-MAN-IAA-2026-001

MAN krijg nieuw frontje en extra glas

MAN toont op de IAA zijn vernieuwde cabine voor de TGX en eTGX
Nieuws
02-09-2026
Herms 2 (960 x 640)

Op afstand bestuurbaar en elektrisch: de nieuwe MAN van Herms Verhuur

De MAN eTGX is de eerste elektrische vrachtwagen voor Herms Verhuur
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.