Elektrische voertuigen baren brandweer zorgen

Nieuws
22-03-2019 | Door Iep van der Meer

Elektrische voertuigen baren de brandweer zorgen. Afgelopen week vatte een elektrische MAN vlam tijdens een transport in Duitsland. De oorzaak had niets te maken met het elektrische prototype maar tijdens het blussen was de brandweer bang voor exploderende accu's.

De oorzaak van de brand was dat er onder de oplegger die de MAN vervoerde een band in brand vloog. Het vuur greep snel om zich heen en het MAN prototype van een elektrische truck vatte ook vlam. De brandweer was bang voor exploderende accu's van de MAN. Het vuur vernietigde de MAN eTGM waarmee we ooit zelf mochten rijden dan ook volledig. " target="_blank" rel="noopener noreferrer">Zie hier het Duitstalige bericht.

Eerder waren er al grote problemen met het blussen van Streetscooter voertuigen van DHL. Deze voertuigen ontbranden spontaan, zelfs als ze stilstaan. Tijdens het blussen heeft de brandweer in Duitsland grote problemen ondervonden vanwege exploderende accu's. Ook is het al gebeurd dat er gevaarlijke vloeistoffen uit de accu's liepen. Die vloeistof was zo agressief dat de schoenzolen van de brandweerlieden er door opgelost werden. De locaties waar de Streetscooters in brand zijn gevlogen moesten om die reden daarna gesaneerd worden. " target="_blank" rel="noopener noreferrer">Zie hier het Duitse nieuws bericht hierover.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
31-07-2026
Superpanther DHL 2 (960 x 640)

Serieproductie Superpanther van start bij Steyr

DHL Freight nam de eerste seriegeproduceerde Superpanther eTopas 600 in gebruik
Nieuws
22-07-2026
MAN Commander 2026

MAN presenteert Commander Centurion Edition

MAN presenteert komend weekend in Assen de MAN TGX en de TGE 'Commander Centurion Edition'. MAN heeft er een…
Nieuws
20-07-2026
BIGtruck hTGX De Haan 3

Ook G.L. de Haan probeert het met waterstof

G.L. de Haan neemt een MAN hTGX in gebruik, die flink onderhanden genomen is
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.