Nieuws
05-08-2025 | Door Maarten van der Westen

Voor de uitbreiding van zijn fabriek beloofde de Poolse overheid een subsidie van in totaal ruim 26 miljoen Euro. Nu onderzoekt de Europese Commissie of die subsidie wel terecht is, of dat er sprake is van onterechte staatssteun.

MAN wil fors investeren in zijn fabriek in Niepołomice, bij Krakow in het zuiden van Polen. De productiefaciliteit moet een stuk groter worden. Hierbij ontstaat werk voor zo’n 1.400 extra medewerkers. De Poolse overheid verwelkomt de plannen van MAN, onder andere omdat werkgelegenheid in het gebied schaars is. Daarom beloofde de Poolse regering een flinke subsidie aan MAN.

In totaal zou de Duitse vrachtwagenbouwer een voordeeltje krijgen van iets meer dan 26 miljoen euro. Hiervan krijgt MAN een bedrag van 2,4 miljoen op zijn rekening gestort. De rest, 23,7 miljoen euro, verdient MAN met voordelen op de belastingen die het bedrijf moet betalen. De Poolse regering heeft de subsidie al goedgekeurd, maar nu lijkt de Europese Commissie roet in het eten te gooien. Deze moet ook zijn akkoord geven.

De Europese Commissie betwijfelt namelijk of de subsidie aan MAN wel nodig is. De vraag is of MAN de investering ook gedaan had als de subsidie er niet was geweest. Volgens de Europese Regional Aid Guidelines (RAG) mag een overheid subsidie geven om de economie in een gebied te stimuleren, maar mag het niet gebruikt worden om investeringen weg te lokken uit andere delen van Europa.

Komende tijd moeten Polen en MAN documentatie aanleveren aan de EU. Hiermee gaat men bekijken of de beloofde subsidie wel toegestaan is. Zo niet, dan gaat er een streep door het bedrag.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
06-10-2026
MAN Ortye 2 (960 x 640)

L’Ortye kiest voor MAN Hydrodrive

Dankzij MAN Hydrodrive hebben de nieuwe TGX trekkers van L'Ortye vierwielaandrijving als het nodig is
Nieuws
06-10-2026
MAN Malcolm 1 (960 x 640)

Typisch Britse MAN trekkers voor Malcolm

Malcolm Logistics is een trouwe klant bij MAN, de nieuwe TGX trekkers moesten iets bijzonders worden
Nieuws
30-09-2026
DAF-introduces-XG-and-XG-plus-Electric-02-1400

Na één dag is de AanZET subsidie weer bijna op

Na een dag was al 83 procent van het beschikbare bedrag aan AanZET subsidie aangevraagd
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.