Bij de plaats Lordsburg in New Mexico wilde een speciaal transport de snelweg I-10 verlaten, maar de chauffeur lette even niet op de maximale hoogte van 16ft 9in. Nu is dat voor een in Nederland ruime 5 meter en 10 centimeter, maar toch was het viaduct niet hoog genoeg voor de graafmachine die achter op de trailer stond. Een flink ongeluk was het gevolg.
De vrachtwagen reed waarschijnlijk op volle snelheid toen de graafmachine de brug raakte. De maximale snelheid op de snelweg ter plekke is 75 mph, oftewel zo’n 120 km/u. Deze snelheid zal de vrachtwagen ook werkelijk gereden hebben. Met een te hoge graafmachine en 120 km/u een brug raken: reken maar dat dat een klap geeft. Gelukkig is niemand gewond geraakt.
De foto’s van de brandweer van Hidalgo County geven een bizar beeld. Het viaduct is zo hard geraakt dat het doorzakt. Drie van de vijf dwarsbalken zijn doormidden gereten. Verantwoordelijken van de gemeente lieten dan ook meteen weten dat het viaduct in zijn geheel vervangen moet worden. Best balen, want naar verluid was het viaduct net nieuw. De graafmachine kwam er al niet veel beter van af. Ook deze is compleet verwoest. De vrachtwagen zelf reed zo hard dat hij niet eens op de foto’s voor komt.
Foto's: Hidalgo County Fire Rescue District 1