Heineken bier wordt groen dankzij Mercedes-Benz

Nieuws
13-05-2026 | Door Maarten van der Westen

Abrex Logistics uit Den Bosch verzorgt het transport van bier voor Heineken. Voortaan gebeurt dat groen, want het bedrijf neemt twee bijzondere Mercedes-Benz eActros 600 tankwagens in gebruik. Het eerste exemplaar is nu gereed.

Hoewel de reclame op de zijkant van de vrachtwagen stelt dat het bier er bijna is, wordt de eActros 600 ingezet voor de lange afstand. De ruime actieradius van de vrachtwagen maakt dit mogelijk. De lading is in alle gevallen hetzelfde: bier van Heineken. De nu geleverde Mercedes-Benz is de eerste van twee exemplaren die voor Abrex Logistics gaan rijden.

De 6x2 bakwagen is voorzien van een flinke tank, waar 14.000 liter vers tankbier in kan. De laadbak is van Duobak en is door Roefs Carrosserieƫn uit Middelbeers opgebouwd. Om meer laadvermogen te krijgen, is de eActros 600 bij Veldhuizen Trucks aangepast. De sleepas is iets verder achter de trekas gemonteerd. Hierdoor is het GVW opgelopen tot 31.500 kilo. Nederland zal dus niet snel om Heineken verlegen zitten deze zomer.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
13-05-2026
Veldhuizen eActros oprijwagen 2 (960 x 640)

Mercedes-Benz eActros 600 als oprijwagen

De elektrische oprijwagen heeft een laadvloerhoogte van slechts 102 centimeter en 13 ton laadvermogen
Nieuws
12-05-2026
Elektrotrucker 1 (960 x 640)

De wereld rond met een eActros 600

Tobias Wagner, oftewel Youtuber Elektrotrucker, gaat op wereldreis met een elektrische vrachtwagen
Nieuws
11-05-2026
reECONIC (960 x 640)

Deze vuilniswagen is zelf gerecycled

Zo'n 80 procent van de grondstoffen in de Mercedes-Benz reECONIC zijn gerecycled of natuurlijk
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coƶperatief U.A.