MAN hTGX op waterstof voor G. van Doesburg

Nieuws
29-09-2026 | Door Iep van der Meer

Voor het eerst maakt een vrachtwagen op waterstof onderdeel uit van de vloot van G. van Doesburg uit Zaltbommel. Met de MAN hTGX gaat het bedrijf de komende tijd ervaring opdoen met waterstof. Oprichter Gijs van Doesburg is enthousiast: “Wat een beest van een auto.”

“De MAN hTGX is een nieuwe stap voor ons”, zegt Gijs van Doesburg. “We lopen graag voorop met nieuwe technieken. Met deze MAN zijn we de eerste in deze regio.”

Ervaring met MAN

Wat meespeelde bij de beslissing om een hTGX aan te schaffen, waren de goede ervaringen met MAN en dealer Den Engelsen uit Tiel. In de vloot van G. van Doesburg rijden nu vier MAN trucks. “Het zijn fantastische auto’s. Stoer, robuust en met erg goede rijeigenschappen. Onze chauffeurs zijn er ook erg enthousiast over. Dat telt mee, want een gemotiveerde chauffeur is belangrijk”, zegt Van Doesburg.

De MAN hTGX wordt bij G. van Doesburg ingezet voor verschillende werkzaamheden, maar zal vooral stukgoed naar Duitsland vervoeren. Van Doesburg: “Er zijn veel opties om te verduurzamen, maar het is nog onduidelijk wat de beste oplossing wordt. Zelf geloof ik erg in waterstof. Als er voldoende tankstations zijn waar je waterstof kunt tanken voor een aantrekkelijke prijs, dan zijn voor waterstofvrachtwagens veel minder investeringen nodig dan voor elektrische.”

Zelf ontworpen zijskirts

De MAN hTGX heeft een capaciteit van 56 kilo waterstof bij 700 bar, waarmee hij zo’n 600 kilometer kan rijden. De 16,8-liter verbrandingsmotor heeft een vermogen van 520 pk. De 6x2-trekker van G. van Doesburg heeft een gestuurde sleepas en de GM-cabine. Het bedrijf heeft voor het tanken een contract afgesloten met Fountain Fuel, al kan de MAN terecht bij alle waterstoftankstations.

De MAN is in de fabriek al voorzien van de blauwe bedrijfskleur. Bij Den Engelsen is de vrachtwagen voor een deel opgebouwd, maar ook in de eigen werkplaats van G. van Doesburg is aan de hTGX gewerkt. Zo zijn de zijskirts met opbergkisten en lichtlatten in eigen huis ontworpen en gebouwd. De MAN is voorzien van veel extra verlichting, een lichtbak en luchthoorns. Ook is het chassis afgedekt met traanplaat.

Wat een ding hè!

Bij de aflevering steekt Gijs van Doesburg zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken. “Wat een ding, hè”, zegt hij trots. Onder zijn leiding groeide zijn bedrijf uit van één vrachtwagen tot een wereldwijd opererende logistiek dienstverlener onder de naam GD-iTS Groep, maar de MAN hTGX maakt nog altijd indruk. “Het is een nieuw avontuur. We gaan met deze MAN ervaring opdoen naast onze elektrische vrachtwagens. Ik heb er alle vertrouwen in dat waterstof een doorbraak gaat worden.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
09-09-2026
652665587_1689863425611124_8907515976532132361_n

MAN nieuws op de IAA Transportation 2026

Maandag 14 september openen de deuren van de IAA Transportation 2026 in Hannover de deuren voor de vakpers, vanaf…
Nieuws
07-09-2026
BTC MAN eTGX (4)-1400

MAN eTGX voor BTC: Eerste elektrische ADR gekeurde truck

BTC Logistiek BV, onderdeel van de BTC Group uit Zaltbommel heeft een primeur in huis: De volledig…
Nieuws
03-09-2026
MAN New eTGX Extended, aerodynamically optimised front end (960 x 612)

Na de vermogensrace: De Range Race!

Na de vermogensrace waarbij truckmerken elkaar de loef afstaken om maar zoveel mogelijk vermogen te leveren lijkt nu…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.