MAN komt met camera’s in plaats van spiegels: Optiview

Nieuws
08-07-2021 | Door Tim de Jong

Truckbouwer MAN komt anderhalf jaar na de introductie van de nieuwe truckgeneratie alweer met veranderingen. Daarvan springt het Optiview-systeem, waarbij de spiegels worden vervangen door camera’s, het meest in het oog.

Tijdens de introductie in februari 2020, pal voor de grote lockdown, hintte MAN er al op dat het druk in de weer was met het testen van camerasystemen die de spiegels zouden moeten vervangen. Toch ontwikkelde MAN ook een nieuwe set buitenspiegels, en dat was hard nodig ook. De nieuwe spiegels bleken en grote verbetering ten opzichte van de vorige.

Maar nu komt MAN alsnog met Optiview, een cameraset die de spiegels helemaal vervangt. Ten opzichte van het systeem van Mercedes valt op, dat MAN ook een camera heeft ontwikkeld die de frontspiegel vervangt. Net las bij de Duitse aartsrivaal, zijn ook bij MAN de spiegelarmen inklapbaar. Op het eerste gezicht zien ze er compacter uit. De chauffeur kan kiezen uit meerdere mogelijkheden om zichzelf van optimaal zicht rondom de cabine te verzekeren, aldus MAN. De systemen kunnen vanaf oktober besteld worden.

MAN CruiseAssist

Het Zuid-Duitse merk zegt met een andere vorm van rij-assistentie te komen, zoals CruiseAssist. Daardoor kan de chauffeur zijn MAN zelf latem remmen, (bij)sturen en optrekken, bijvoorbeeld in fileverkeer, waarbij de chauffeur volgens het merk alleen de handen aan het stuur hoeven te houden. Een soortgelijk systeem hebben we als BIGtruck twee jaar geleden als eens getest met MAN, tijdfens de introductie van de nieuwe negen liter motor. Het werkte uitstekend. Noodrem-assistent en een systeem dat je MAN mooi tussen de lijntjes houdt, komt nu ook beschikbaar op de TGM.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
03-07-2025
IEP_8511-1400

Nathalie wint Kivits LZV met Mail&Win actie

Nathalie Wichers- Bol is de winnaar van de Mail&Win actie die wij samen met Jorn 'Badraaf' van Hooft en…
Nieuws
03-07-2025
Reining 400e DAF truck (7)-1400

Retro kleuren voor 400e DAF van Reining Transport

Reining Transport uit Hoogezand/Kolham bestaat dit jaar 100 jaar. In die tijd bouwde het bedrijf een…
Nieuws
03-07-2025
Opijnen1 (960 x 640)

Van Opijnen overgenomen door Thomassen

Wederom een flinke overname: Van Opijnen uit Deventer wordt overgenomen door de Thomassen Groep.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.