Opnieuw miljoenenverlies voor Waberer

Nieuws
08-11-2019 | Door Tim de Jong

Ook in het derde kwartaal van dit jaar is de Hongaarse transportreus weer flink gekrompen. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar heeft Waberer’s 465 trucks minder en moesten 569 chauffeurs een andere baan gaan zoeken. Het totale personeelsbestand liep met 8,2 procent terug, van 8185 man naar 7516 personeelsleden.

Het bedrijf verloor 5,6 miljoen euro, veel meer dan vorig jaar. Waberer’s zag de omzet met 7,1% teruglopen en dat zijn toch forse stappen elke keer. Toch is het bedrijf optimistisch. In een verklaring wordt gezegd dat Waberer’s bezig is met een ‘transformatieproces’ die ‘een positief effect heeft op de financiën’, zoals ze dat noemen. Maar omdat het derde kwartaal toch een verlies opleverde, zegt Waberer’s tegen zichzelf dat het nog beter zijn best moet doen.

Nexways

Nexways is de naam van het bedrijfsonderdeel waar de trucks en de chauffeurs nu onder vallen, formeel een apart bedrijf. Dit bedrijf heeft vooral tot taak de chauffeurs zuiniger te laten rijden en te zorgen voor duidelijke arbeidsvoorwaarden voor de chauffeurs.

Link

In Polen is Waberer’s eigenaar van logistiek dienstverlener Link. Hierover publiceert Waberer’s geen cijfers, maar wat opvalt is dat Link zich ‘op een degelijk pad’ bevindt ‘om te voldoen aan onze verwachtingen’. Een understatement, lijkt het. In de kwartaalverklaring onthoudt Waberer’s zich van een voorspelling over de toekomst.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
16-05-2025
DAF XG+ Kings Danmark (5)

The Kings Transport kiest DAF

The Kings Transport, kortweg TKT uit het Deense Lejre heeft een nieuwe DAF XG+ laten opbouwen door Lavmands A/S. 
Nieuws
15-05-2025
F-16 landingsgestel van DAF Special Products

Wat DAF betekende voor de F16 straaljager

In het DAF museum staat een landingsgestel van een F16 straaljager. Dat lijkt een vreemde eend in de bijt maar…
Nieuws
15-05-2025
Truckstop USA (960 x 720)

USA: geen chauffeur als je geen Engels spreekt

President Trump heeft een verordening getekend die chauffeurs verplicht Engels te spreken.
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.