Op de IAA in Hannover presenteerde Toyota de volgende fase van zijn strategie op het gebied van waterstof. Het bedrijf wil de toepassing van waterstof in het zware transport versnellen en werkt daarom samen met verschillende fabrikanten. De fuel cells van de Japanse fabrikant zijn onder andere terug te vinden in vrachtwagens van Scania en Iveco. Ook is Toyota onlangs toegetreden tot cellcentric, een samenwerkingsverband tussen Volvo Group en Daimler Truck.
Toyota toonde op de IAA ook zijn nieuwste generatie fuel cell. Vergeleken met de vorige generatie levert het systeem twee keer zoveel vermogen, een verdubbelde levensduur, een 20 procent hogere efficiëntie en aanzienlijk lagere kosten. Daarmee komt de inzetbaarheid van fuel cell-vrachtwagens steeds dichter bij de prestaties en operationele verwachtingen van dieselvoertuigen, terwijl zij tijdens het rijden weinig uitlaatemissies produceren.
De eerste waterstofvrachtwagens met de techniek van Toyota moeten in het eerste kwartaal van 2027 gereed zijn voor productie. Het gaat hierbij met name om vrachtwagens van Scania en Iveco. Toyota zet zich tevens in voor de ontwikkeling van nieuwe waterstofinfrastructuur. Daarnaast zet het waterstof op de kaart in autosport, onder andere met een Hilux die deelneemt aan de Dakar Rally.







