Nieuws
16-03-2026 | Door Maarten van der Westen

Vanaf 2031 moet er voor elektrische vrachtwagens ook tol worden betaald in Zwitserland, zo heeft de overheid daar bepaald. Hoewel de tol lager is dan voor vervuilende vrachtwagens, is het gedaan met de gratis doorgang.

Zwitserland wil voor elektrische vrachtwagens een tol heffen die gebaseerd is op gereden afstand, gewicht en vermogen, zo heeft het land bekendgemaakt. Vanaf 2031 moeten elektrische vrachtwagens meegenomen worden in de LVSA, dus over vijf jaar. Wel moet de tol lager zijn dan voor dieselvrachtwagens, zodat het voor transporteurs lonend blijft om te investeren in elektrische voertuigen.

Tot nu toe betalen elektrische vrachtwagens geen tol in Europa. Dit is voor een groot deel bedoeld om de overstap naar elektrisch rijden aantrekkelijker te maken. Het is echter nooit de bedoeling deze situatie zo te laten: de maatregelen zijn slechts tijdelijk. Uiteindelijk zullen alle vrachtwagens, ook zero-emissie, weer moeten betalen. Zwitserland is nu het eerste Europese land dat laat zien hoe deze toekomst eruit komt te zien. Andere landen zullen ongetwijfeld volgen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
06-05-2026
WattEVs-Tesla-Semi-at-the-Port-of-Long-Beach-charging-depot (960 x 534)

WattEV bestelt 370 Tesla Semi’s

De order bij Tesla maakt WattEV het bedrijf met de meeste elektrische vrachtwagens in Amerika
Nieuws
06-05-2026
01-DAF-starts-production-of-XG-Electric-and-XGplus-Electric (960 x 636)

Productie elektrische DAF XG en XG+ gestart

De eerste DAF XG+ Electric is voor Hellmold & Plank uit Duitsland
Nieuws
16-04-2026
manbentvelzen1 (960 x 640)

MAN eTGS van Bentvelzen houdt de prijzen laag

Omdat Bentvelzen Transport & Logistiek ook langere afstanden elektrisch rijdt met een MAN eTGS, houdt…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.