Frauderende Nikola baas krijgt gratie van Trump

Blog
28-03-2025 | Door Iep van der Meer

Trevor Milton, de voormalige CEO en oprichter van Nikola was veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens oplichting en fraude. Hij werd onder andere veroordeeld voor misleiding van investeerders. De nieuwe president van de USA, Donald Trump heeft hem nu gratie verleend. 

Het officiële statement meldt dat Milton gratie is verleend vanwege vermeende gerechtelijke misstanden tijdens het proces. Trump is al langer bezig om, wat hij noemt de politieke wapenisering van het Amerikaanse rechtssysteem te bestrijden. Milton heeft altijd volgehouden onschuldig te zijn. Zijn advocaten team voerde aan dat de jury bevooroordeeld was en dat er bewijsmateriaal verdwenen zou zijn. 

Bedrijven investeerden masssaal en bierbrouwer Anheuser-Bush bestelde maar liefst 800 Nikola trucks. In 2020 investeerde General Motors 2 miljard Dollar in het bedrijf. Milton vierde zijn succes met grote villa's, een privéjet en een ranch in Utah. In een half jaar gaf hij 80 miljoen Dollar uit aan luxe.

Trevor Milton zakte met zijn Nikola door het ijs nadat een ex medewerker meldde dat een video met daarin een rijdende Nikola waterstof truck oplichting was. De truck reed niet zelfstandig, maar werd van een berg af gerold voor de video. Misleidende informatie over de technologie en marktkansen zorgden er voor dat investeerders miljoenen in het bedrijf stopten.  De beurswaarde van, wat later een zeepbel bleek te zijn steeg naar 30 miljard Dollar, op dat moment was het bedrijf meer waard dan Ford. 

Na het lekken van de informatie over de misleidende video stortte het kaartenhuis in waarna de beurswaarde met 90% daalde. Het Amerikaanse Openbaar Ministerie wilde met de zaak een voorbeeld stellen. Liegen om de beurskoers op te drijven, ondermeer via social media moest bestraft worden. Het vonnis van de rechter was vier jaar celstraf en het betalen van 167,7 Miljoen Dollar aan het bedrijf Nikola vanuit de privé tegoeden van Milton. Of de gratie ook betekent dat die boete niet betaald hoeft te worden is niet duidelijk, maar het bedrijf Nikola is inmiddels failliet verklaard.

Laatste blogberichten

Blog
23-09-2026
CAVAN Ceusters kopie

Rijden we over een paar jaar allemaal in een TGV?

Vernieuwingen moeten altijd even wennen. Ooit keken we op van het ontwerp van de DAF 95 en de Renault…
Blog
17-09-2026
IEP_4658-1400

Kan de Europese truckindustrie de Chinezen aan?

Het beeld op de IAA Transportation 2026 is duidelijk: De Chinezen komen. Bij de vorige editie werden ze…
Blog
16-09-2026
IAA 2026 1 (960 x 640)

Chinezen schudden iedereen wakker op IAA Transportation

Niet alleen bezoekers viel op dat de Chinese vrachtwagens veel beter geworden zijn
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.