Pegaso waterdrager in gortdroge groeve in Malaga

Blog
24-06-2019 | Door Tim de Jong

Medio april was BIGtruck op uitnodiging van DAF in het zuiden van Spanje om daar te rijden met diverse meerassers. Naast een zwaar transport trekker en diverse opbouwen voor containervervoer, konden we in een groeve op een uurtje buiten de stad rijden met diverse varianten van bouwvoertuigen. Meteen toen we aankwamen zagen we dit bijna aandoenlijke tafereeltje, dat me nu met de hitte bij ons weer te binnen schiet. Een Pegaso Tecno watertruck. 

Over de Pegaso Tecno is weinig info te vinden. Maar vast staat dat dit type geruime tijd de ruggengraat vormde van het Spaanse Pegaso, wat eigenlijk de voortzetting is van het roemruchte Spaans-Zwitserse automerk Hispano-Suiza. Lange tijd waren er her en der trucks van dit type in Spanje te zien, maar het wordt nu tioch rap minder. Groot was daarom onze verbazing toen we dit oudje, een beetje nonchalant weggezet door zijn chauffeur aantroffen, alvorens we in de moderne Brabantse blauwe demo's stapten vol geavanceerde techniek.

Zo'n waterdrager gebruiken ze in groeves wanneer het te veel wordt met stofwolken. Chauffeurs kunnen dan geen hand voor ogen meer zien, en nabij het hoofdgebouw en de weegbrug van deze groeve, bevindt zich een kruispunt waar zicht op elkaar belangrijk is. Hoe lang zou deze Tecno nog mee kunnen?  

Laatste blogberichten

Blog
11-05-2025
Poolse trucks-1400

Zwabberend Mobiliteitspakket leidt tot claims

In het Mobiliteitspakket werd geëist dat trucks elke acht weken terug moesten keren naar de standplaats.…
Blog
09-05-2025
Speelgoed truck

Chauffeurstekort: Jonger beginnen met werving!

Chauffeurstekort: Jonger beginnen met werving!
Blog
24-04-2025
Spaghetti uitlaat truck

Spaghetti uitlaat mag niet van Polizei

Een Nederlandse bloemenrijder werd in Duitsland, in de buurt van Bad Münstereifel aan de kant gezet vanwege het…
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.