Maar ook toen de 4-serie van Scania in '96 de 3-serie kwam aflossen waren er veel kritische geluiden, ook van Scania-liefhebbers. Zo'n raar rond aflopend dak aan de achterkant, al dat kunststof, die klap-opstapjes. Nee dat was geen Scania meer. We gaan wel Volvo rijden, zei mijn toenmalige werkgever.
Hij kocht nog snel een 143, daarna kwam er echt geen 4-serie. Maar op een gegeven moment was men eraan gewend en ondertussen is het zelfs een cultauto geworden. Toen de Volvo FH-2 kwam met staande koplampen vond menigeen het ook echt geen gezicht. Nee de FH-1 met de rechthoekige koplampen, dat was nog een echte auto. Ondertussen heeft elke Volvo staande lampen en zijn we zelfs gewend geraakt aan de Aero stroomlijn neus.
Revolutie!
De laatste jaren duiken er steeds meer foto's op van de nieuwste modellen van Tesla, Nikola en Windrose. Bijzondere modellen, maar moeten we ook daar niet gewoon even aan wennen? Op de IAA zagen we verschillende van dit soort modellen; de schuin aflopende neus, net als een trein. Bij de Tesla zit je in het midden, maar er waren ook waar je gewoon op de conventionele plaats achter het stuur plaats neemt. Het lijkt op een design revolutie en ik denk dat we toch wel die kant op gaan, uiteindelijk. De eerste van de gerenommeerde merken moet nog uitkomen, maar wie weet rijden we over 10- 15 jaar allemaal met zo’n TGV neus.
Met de artist impression die je bij dit verhaal ziet kun je zelf zien dat zo'n moderne TGV neus er in de kleuren al heel anders uit ziet.
Tekst en artist impression: Henk Ploeg - Filmploeg





