Weekendrust in de cabine, is dat erg?

Blog
20-06-2024 | Door Iep van der Meer

Sinds enige tijd mag de weekendrust niet langer in de cabine worden doorgebracht. In Nederland wordt daar amper op gecontroleerd, maar in sommige andere landen zijn de boetes en de pakkans hoog. Chauffeurs van sommige vervoerders worden voortaan dan ook ondergebracht in een accommodatie buiten de truck, maar of je daar nou gelukkig van wordt?

De Europese regels zijn er natuurlijk om het transport eerlijker en menswaardiger te maken. De intenties zijn dan ook goed, maar met wat er nu gebeurt wordt het er ook niet beter op. Zo opende Girteka op de Deense grens bij Padborg een complex met 36 twee- persoons kamers en een parkeerterrein van 28.000 vierkante meter. De accommodatie biedt plaats aan maximaal 72 chauffeurs. De chauffeurs moeten met twee man in een kamertje slapen, en hebben dan gemeenschappelijk een soort woonkamer, toiletten en een keukentje. De foto’s zien er prachtig uit, maar wij zijn benieuwd hoe dat er na verloop van tijd uit gaat zien.

Sanitaire voorzieningen

Vooral de privacy lijkt nogal een ding te worden, want in een cabine slaap je overwegend alleen, en nu dus ineens met twee man op één cel. De politiek verkiest deze optie boven het slapen in de truck en dat is verklaarbaar. Veel chauffeurs uit het Oosten van Europa staan nu namelijk op parkings zonder voorzieningen. Dat zorgt voor vervuiling, want je moet ergens je behoefte doen tenslotte. Dat daar iets aan gedaan moest worden is duidelijk, maar waarom geen openbare toiletten op de parkings net als in Duitsland en Frankrijk? Dan kunnen chauffeurs gewoon in de privacy van hun eigen cabine blijven. In de cabine heb je namelijk alles bij de hand, inclusief een bed waar niemand anders dan jij in slaapt. Wel zo fris eigenlijk.

Laatste blogberichten

Blog
14-05-2026
29790-29278-Vrachtwagenheffing BIGtruck (1) (1)

Stel je vragen over de vrachtwagenheffing!

Per 1 juli start de Vrachtwagenheffing in Nederland. Trucks moeten vanaf die datum verplicht een OBU kastje…
Blog
29-04-2026
DAF Safety Cab (1)

Euro NCAP voor trucks: Theoretisch verhaal

De Euro NCAP voor trucks is een nogal theoretisch verhaal. Trucks worden beoordeeld op allerlei veiligheid systemen…
Blog
15-04-2026
Transport blinde vlek (960 x 549)

Politiek vergeet transport wederom

In het steunpakket van het kabinet voor de hoge brandstofkosten zit niks voor de transportsector
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.