Aantal elektrische vrachtwagens in Amerika verdubbelt met één order

Nieuws
05-10-2026 | Door Maarten van der Westen

Een samenwerkingsverband van transporteurs heeft Tesla uitgeroepen tot winnaar van een enorme order. In totaal gaat het om 2.500 elektrische vrachtwagens. Het is de grootste order van elektrische vrachtwagens in de VS tot nu toe.

De bestelling is zo groot, dat het in één klap het aantal elektrische vrachtwagens in de zwaarste klasse verdubbelt in de Verenigde Staten. De order komt van ZET SCALE, een initiatief van de organisatie Catalyst Mobility. Deze organisatie wil namens transporteurs gezamenlijk vrachtwagens inkopen tegen een aantrekkelijke prijs, zodat fabrikanten op prijs moeten concurreren.

Tesla claimt dat er 2.500 exemplaren van de Semi besteld zijn, maar dit is niet correct. Ook Kenworth en Volvo zijn geselecteerd om vrachtwagens te leveren. Het grootste gedeelte van de order gaat naar Tesla, maar dat zijn er dus geen 2.500. Het is niet de eerste keer dat Tesla overdrijft in officiële berichten. Hoeveel exemplaren van de Semi er precies besteld zijn, is niet bekend. Hoe dan ook zijn het er wel veel.

De enorme order is opvallend, aangezien president Trump de transitie naar elektrische vrachtwagens wil ontmoedigen. Dit was zelfs op de IAA zichtbaar bij fabrikanten met een Amerikaanse eigenaar. ZET SCALE en zijn partners zien altijd nog grote voordelen van elektrisch rijden in de VS, zeker nu daar de dieselprijs in een jaar met 75 procent is gestegen door de oorlog met Iran. Daarmee is Trump dan weer een enorme aanjager van elektrificatie – ook al wil hij dat niet.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
01-10-2026
Texas (960 x 720)

Texas zet rode diesel in tegen hoge dieselprijzen

De gouverneur van Texas heeft de prijsstijging van diesel uitgeroepen tot officiële ramp en staat rode…
Nieuws
21-09-2026
Tesla Semi IAA 2026 1 (960 x 640)

Eerste blik op de Tesla Semi

Op de IAA Transportation 2026 bekeken we de Europese versie van de Tesla Semi van dichtbij
Nieuws
11-09-2026
BIGtruck nieuwe Tesla Semi (960 x 568)

Details Europese Tesla Semi bekend

Op papier is de Tesla Semi niet veel beter dan zijn Europese concurrenten
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.