Amerikanen werven nu chauffeurs in Europa

Nieuws
04-03-2026 | Door Maarten van der Westen

Het is een rare tijd waarin we leven. Terwijl Europese vrachtwagens dankzij het chauffeurstekort bestuurd worden door Indiërs, Filipino’s en Kazachen, werven Amerikaanse transportbedrijven nu Nederlandse chauffeurs.

De Amerikaanse markt is altijd erg gesloten geweest voor Nederlandse chauffeurs die in Amerika wilden gaan werken. Om die reden weken de meesten uit naar Canada, dat veel meer mogelijkheden bood om te emigreren. De wereld is afgelopen jaar echter veel veranderd. Hierdoor zijn er nu ineens bureaus actief die chauffeurs voor Amerikaanse transportbedrijven werven in Nederland.

Een van die bedrijven is Overseas Manpower Solutions, dat op zoek is naar chauffeurs. Een recruitment manager van het bedrijf legde ons uit waarom ze ineens in Nederland werven. De oorzaak is te vinden in allerlei politieke veranderingen. Enerzijds is het chauffeurstekort in de Verenigde Staten enorm opgelopen door de acties van immigratiepolitie ICE. Duizenden chauffeurs met een buitenlandse achtergrond, die vaak volledig legaal in de VS werkten, zijn vertrokken of ondergedoken. Sommige bronnen zeggen dat er wel 200.000 chauffeurs verdwenen zijn. Dit maakt het tekort aan chauffeurs in het land nog nijpender.

Lang proces

Om dit tekort op te lossen, werven Amerikaanse bedrijven actief in het buitenland. Dit is echter ook niet makkelijker geworden dankzij het beleid van president Trump. Talloze landen zijn namelijk op een zwarte lijst terechtgekomen, waardoor inwoners uit zo’n land niet meer mogen werken in de Verenigde Staten. Dit geldt bijvoorbeeld voor de meeste Afrikaanse landen. De recruiter met wie we spraken, gaf toe dat hij normaal de meeste chauffeurs uit Afrika haalde. Nu kan dat echter niet meer, waardoor de aandacht is verschoven naar Europa.

Met name chauffeurs uit Nederland, Griekenland, Duitsland en Polen zijn gewild. Chauffeurs uit deze landen komen nog altijd in aanmerking voor een Green Card, al is het proces langdurig en ingewikkeld. Het duurt zo’n drie tot vier jaar voor de procedure voor een EB3-visum is afgerond. Pas dan kan de chauffeur naar de Verenigde Staten vertrekken om daar een vrachtwagen te besturen. Gezien de huidige ontwikkelingen is het maar de vraag hoe de wereld er tegen die tijd uitziet.

Gerelateerde nieuwsberichten

Nieuws
03-09-2026
Saxon 4 (960 x 572)

Vergeten parkeerrem met enorme gevolgen

Een chauffeur vergat de parkeerrem, waarna de vrachtwagen een gaspijpleiding raakte
Nieuws
31-08-2026
Truckstop USA (960 x 720)

Dieselprijs drijft ook Amerikaanse truckers tot waanzin

De dieselprijs in Amerika lijkt laag vergeleken Nederland, maar bij truckers komt de stijging hard…
Nieuws
19-08-2026
Kodiak 2 (960 x 640)

Deze enorme Chevy is een beroemdheid (en te koop)

Diverse bekende figuren in de auto-scene zijn eigenaar geweest van deze Chevrolet Kodiak uit 1986
BIGtruck online magazine is een onderdeel van Transwebgroup Coöperatief U.A.